Фортеця Тустань та водоспад Кам’янка

Щодня

Для багатьох Тустань – це місце, де щороку проходить гучний і насичений фестиваль. Але насправді Тустань – це щось набагато більше та культурно глибше. І звісно ж – дуже загадкове. Адже перша згадка про фортецю зафіксована ще у 1340 році. І до сьогодні це місце зберігає свій особливий колорит та історичний характер.

Менеджер туру Юлія

+38 (098) 014-24-42

+38 (095) 738-21-19

arrow down

Ціна 450 грн

5 причин відвідати фортецю Тустань:

 1. Побачити унікальну скельну фортецю, яка колись слугувала митницею та оборонним пунктом;
 2. Роздивитися цікаві наскельні малюнки, деякі з яких мають нерукотворне походження;
 3. Дізнатися про особливості зведення фортеці та технологію її будівництва, коли скелі продовжувалися дерев’яними колодами;
 4. Почути легенди та бувальщини про місцевих мешканців, воїнів та загарбників;
 5. Оцінити природне багатство краю.

Одноденний тур в Карпати (фортеця Тустань та водоспад Кам’янка)

9:00-19:00 Фортеця Тустань та водоспад Кам’янка

(початок: площа Галицька, біля пам’ятника королю Данила)

Про тур детальніше

Перша писемна згадка про Тустань як фортецю датується ще 1340 роком. А у 1390 році Тустань згадується і в документах – в буллі папи римського Боніфація IX. З часу свого заснування ця скельна фортеця виконувала різні функції, серед яких:
• Адміністративна одиниця, а саме центр волості;
• Оборонний комплекс;
• Прикордонна фортеця;
• Митниця. Тут проходив торговий шлях, через який возили у Європу сіль із Дрогобицької солеварні.
Проте невдовзі видобувати сіль почали і в інших містах Європи. Польські кордони почали посуватися і потреба в Тустані як у прикордонному пункті зникла. А сама оборонна фортеця втратила своє призначення як військова знахідка, бо військові технології пішли значно далі.
Сьогодні місто-фортеця Тустань є цікавою туристичною локацією та унікальною історично-архітектурною пам’яткою. Щороку тут проводять музично-мистецький фестиваль під однойменною назвою.

Цікаві факти про фортецю Тустань

• За даними дослідників, колись висота скельної фортеці Тустань сягала п’яти поверхів, кожен із яких досягав 4 метрів. Це свідчить про високу будівельну культуру та вміння.
• Стіна фортеці у ХІІІ столітті мала 2,5 метри.
• Під час досліджень пам’ятки археологи знайшли понад 25 тисяч унікальних знахідок, серед яких: бронзова булава, хрестик-енколпіон, щиток персня з гравійованим малюнком птаха, кресала, застібки до книжок, фрагменти кераміки ІX–XVII ст., а також елементи із рельєфним зображенням Юрія Змієборця.
• На скелях фортеці є таємничі символи, які одні дослідники називають «сонячними» і рукотворними, а інші наполягають на їх нерукотворному походженні.

Сучасна Тустань: 3D моделі та віртуальні мандрівки

Сьогодні тут працює музей. В ньому можна побачити речі, які неможливо експонувати на скелях. Також сучасники працюють над візуалізацією місцевості та фортеці, відтворюючи її первісний вигляд сантиметр за сантиметром. У віртуальному просторі. Бо порушувати автентичність скель, намагаючись відбудувати первісні дерев’яні стіни – справа складна і дискусійна.
Так, на скелях Тустані вже досліджено та нараховано понад 4 тисячі заглиблень, у яких колись фіксувалися дерев’яні бруси. Повторити те, що було зроблено багато років тому, майже неможливо без порушення тієї технології та без втрати унікальності пам’ятки.
Відтак, для ближчого знайомства із містом-фортецею є 3D моделі, фільми, живі екскурсії та легенди, які розповідають мешканці сусідніх сіл. А ще є загадкова унікальність місця, яка дозволяє бачити Тустань по-своєму і запам’ятовувати її такою, якою вона є: атмосферною, витканою із каменю, декорованою карпатською природою.

У вартість туру входить:
 • супровід гіда-екскурсовода;
 • транспортне обслуговування.
У вартість туру не входить:
 • харчування;
 • вхідні квитки.

Вхідні квитки:

 • Фортеця Тустань – дорослі/пільгові — 80/40 грн.
 • Водоспад Кам’янка – дорослі/діти — 10/5 грн.

Інші тури

Одноденний тур "Озеро Синевир та Водоспад Шипіт"

600 грн

Кожна мандрівка у Карпати – це відпочинок душею та тілом. Тут можна піднятися на вершини і попід хмарами забути про земні проблеми. Чи зануритися у води водоспаду, очистившись від неприємних спогадів чи думок. І зазирнути в Морське око, яке нагадує про те, що найцінніше – наші емоції та враження, а решта – буденні дрібниці. Наш тур у Карпати – про усе це і навіть більше.

Щодня

Тур в Трускавець(Львівська область): курортні розваги та цікаві екскурсії

400 грн

Поплавати з дельфінами і поспостерігати за кумедним побутом мавп. Відвідати СПА-центр і вирушити в «українську Каліфорнію». Скупатися в озокеритному озері чи зазирнути у скельний комплекс? Що оберете ви?

Щодня

Королівська Жовківщина - вражаючі пам’ятки архітектури та культури

350 грн

Ідеальне місто з десятками унікальних пам’яток архітектури – це Жовква. Загадковий монастир з чудотворними іконами – це Крехів. А максимум емоцій та вражень – це тур Жовківщиною із гостюванням у ведмедів.

Щодня

Свіржський та Старосільський замки: про що мовчать фортечні мури

350 грн

На Львівщині є чимало замків, але два з них вражають своєю красою всіх без винятку. Це фортеці у Свіржі та в Старому селі. Хочете почути легенди одного з найбільших замків України? А побувати там, де бував Д’артаньян?

Щодня

Тур зі Львова "Почаївська Лавра і Скит Святої Анни"

500 грн

Тут унікальний архітектурний ансамбль Свято-Успенської Почаївської Лаври. Тут найбільша в Україні дзвіниця. І наймістичніше озеро, з яким пов’язані нереальні дива. Чудеса і дивовижна архітектура – це все в дивовижному одноденному турі.

Щодня

Реєстрація