Філармонія Львова – музичний храм міста

Львівська філармонія веде свою історію з 1902 року. Спочатку вона перебувала в театрі Скарбека, в одному з трьох найбільших театрів Європи початку ХХ століття. А згодом філармонію відокремили від безпосередньо театру, і вона розташувалася в суворій і величній будівлі по вул. Чайковського, 7.

Історія львівської філармонії: від частини театру до великого музичного проекту

Вперше львівський філармонічний колектив виступив в далекому 1902 році, – саме тоді почала свою роботу філармонія Львова. Та не де-небудь, а в приміщенні знаменитої «Львівської Ла-Скала». Тут проводилися як театральні постановки музичних віртуозів, так і концерти самих солістів філармонійного оркестру.

До речі, сам оркестр офіційно був сформований в 1933 році під керівництвом знаменитого представника музичної династії Солтисів – Адама Солтиса, талановитого композитора і музичного педагога. І вже через 6 років філармонія Львова отримала статус державної.

А в роки Другої Світової війни музиканти філармонії почали свою гастрольну діяльність. І з тих пір слава про цей музичний заклад поширилася по всьому світу. Число знаменитих музикантів, які виступали на сцені філармонії Львова, налічує десятки світових зірок сцени. Серед них – легендарна українська співачка Соломія Крушельницька, композитори Густав Малер і Альфред Шнітке, музиканти Давид Ойстрах і Святослав Ріхтер.

А після організації фестивалю класичної музики «Віртуози країни», який проходить з 1981 року, виступити в філармонії Львова прагнуть молоді виконавці з усієї країни.

5 причин побувати у Львівській філармонії

Тим, хто любить класичну музику, шукати причини для візиту до філармонії Львова не потрібно – цей храм мистецтв славиться своїми унікальними концертами класичної, народної та сучасної музики. Але ми наведемо вам 5 фактів, які точно зацікавлять і зроблять ваш візит до філармонії ще цікавішим.

  • Архітектура і внутрішнє оздоблення філармонії – це справжній витвір мистецтва. Поринути в вишукану і піднесену атмосферу храму мистецтва ви зможете з перших хвилин перебування.
  • Ви зможете побувати в залі, де виступали легенди львівської сцени і послухати розповіді екскурсовода про знаменитих співаків і музикантів.
  • Філармонія Львова – це не тільки класика. На її сцені виступають різноманітні джазові та сучасні колективи, народні ансамблі і групи зі світовим ім’ям.
  • А ще в приміщенні львівської філармонії діє власна картинна галерея «ФілАрт», де можна помилуватися експозиціями сучасних художників.
  • Побувати у львівській філармонії і не послухати хоча б одну з дивовижних музичних програм для дорослих або для дітей – просто неможливо. Це відмінний спосіб провести вечір в центрі львівської культури і музики.

Якщо ви ще не знайомі зі знаменитими львівськими колективами, для яких філармонія стала рідною домівкою, саме час познайомитися з ними ближче. Ви зможете почути народні мотиви від бандуристок з колективу «Львів’янка», послухати дійсно віртуозну гру камерного оркестру «Віртуози» або побувати на виступах одного з двох львівських симфонічних оркестрів, які регулярно виступають на сцені філармонії Львова.

Реєстрація