Органний Зал Львова – осередок класики в центрі міста

Якщо вибирати серед концертних майданчиків Львова, органний зал однозначно виявиться в трійці кращих. Його оздоблення, стиль, підбір концертних програм і оркестру високо цінуються любителями класичної і церковної музики.

5 причин відвідати Органний Зал Львова

1. Органний зал Львова – це одне з нечисленних місць, де можна почути гру на органі, причому органі старовинному, який зберіг свій первісний вигляд, а не на сучасному електричному, як у багатьох інших храмах і філармоніях країни.
2. Дивовижна акустика львівського залу камерної музики пояснюється його початковим архітектурним планом: в цій базиліці звук посилюється за рахунок майстерні роботи архітекторів, і почути цей феномен безперечно варто.
3. Якщо ви думаєте, що орган – це інструмент суто для церковної музики, у Львові та його органному залі ви точно переконаєтеся в зворотному: тут можна послухати класичні твори Баха і ультрасучасні композиції від нової хвилі композиторів з усього світу, оригінальні цикли пісень від старовинних до сучасних і експериментальні перформанси.
4. У залі органної музики регулярно проходять незвичайні зустрічі з музикантами світового класу і майстер-класи. Тут можна провести час з користю, якщо ви займаєтеся музикою або просто ближче познайомитися з цікавими і нестандартними композиторами і їх творами.
5. Крім екскурсії по самому костелу і візиту на концерт органної музики, ми рекомендуємо побувати хоча б на одному з найцікавіших фестивалів, які проводить органний зал. А ще тут проводяться вечори камерної музики з відеорядом з відомих кінофільмів. Хочете послухати пісні з кіно в унікальному органному виконанні? Тоді вам точно варто побувати в органному залі Львова.
Львівський будинок органної та камерної музики цікавий не тільки тим, хто любить класику: тут проходять різноманітні концерти та майстер-класи від українських і зарубіжних музикантів, а саме приміщення органного залу Львова має давню і дуже захоплюючу історію, яку ви зможете дізнатися під час екскурсії в це незвичайне місце.

Старовинний Львів: органний зал і монастир в одній будівлі

Історія виникнення органного залу у Львові, як і багато в цьому місті, тісно переплетена з католицькою релігією. Справа в тому, що знаходиться цей концертний зал – в приміщенні колишнього костелу і монастиря Святої Марії Магдалини.

Його споруда почалася в 1600 році, коли багата львів’янка роду Пстрконскіх подарувала ділянку землі між теперішніми вулицями Бандери і Бібліотечної католицької єпархії міста. Спочатку за планом тут повинна була бути побудована семінарія, але потім ченці вирішили спорудити кам’яний будинок монастиря на місці первісної дерев’яної споруди. Приблизно в 1635 році костел був завершений – його будівництвом керували львівські архітектори Я. Придатний і А. Келлар.

Потім будівлю костелу багаторазово перебудовували, добудовували, його захоплював гетьман Богдан Хмельницький, перетворювали в тюрму для осіб легкої поведінки і навіть відкривали спортзал. У 30-х роках минулого століття в старовинній будівлі встановили орган чеської фірми Rieger-Kloss, який і сьогодні залишається найбільшим в Україні.

Зараз в розкішному будинку костелу, що поєднує риси архітектури Ренесансу та бароко, проходять не тільки богослужіння, а й світські концерти органної музики, на які приїжджають як самі жителі Львова, так і гості з інших країн.

Органний зал Львова: що цікавого можна тут побачити і почути?

Щоб ви змогли представити всю міць і красу цього будинку камерної та органної музики, ми підібрали 5 фактів, які точно зацікавлять кожного гостя Львова.

Один з найбільших концертних залів Львова – органний зал чекає відвідувачів на захоплюючу екскурсію і, звичайно ж, на свої незабутні концерти і перформанси.

Реєстрація