4 фонтана площі Ринок: грецькі боги у Львові

Площа Ринок славиться великою кількістю пам’яток, але головними, на які відразу звертають увагу всі відвідувачі – це грецькі боги Львова, які стоять на площі. Статуї Діани, Нептуна, Амфітріди і Адоніса прикрашають восьмигранні чаші фонтанів уже третє століття, і вже стали одними із символів центру міста.

Історія створення: звідки з’явилися грецькі боги Львова

Спочатку фонтанів на площі було два, причому перший з них з’явився у Львові ще в XV столітті. Правда, класичним фонтаном його назвати було складно: східну частину площі просто відвели під водовід, з якого черпали воду для своїх потреб городяни, торговці, гості. Тоді фонтан отримав назву Мелюзина – на честь іншої богині, кельтської, і з цього часу почалася історія богів на площі Ринок.

У XVII столітті в пару до Мелюзина тут з’явився ще один фонтан – Нептун. Обидві статуї, бронзова Мелюзина і дерев’яний Нептун не збереглися, зате на зміну їм на межі XVIII і XIX століть прийшли нові скульптурні композиції, помилуватися якими можна і сьогодні. Творцем їх став скульптор Гартман Вітвер.

Краса античних статуй в сучасному Львові

Сьогодні скульптурна композиція фонтанів площі Ринок – це чотири великі чаші на восьми кутах, які доповнюються статуями богів в класичному стилі, встановленими в центрі водойми.
• Перша з них – повелитель моря Нептун і його супутник-дельфін.

• Друга – чоловіка морського божества Амфітріди, яку скульптор зобразив також з дельфіном у ніг.

• Третя скульптура – присвячена богині полювання Діані.

• Четверта фігура – герою Адоніса.

Цікаві факти про грецьких богів Львова:

Насправді Нептунів на площі два: ще один портрет античного божества прикрашає фасад особняка Бернатович за адресою площа Ринок, 8.

• Статуя Діани дала назву одному з популярних кафе центрального Львова – кав’ярні «Біля Діани на Ринку».
• За радянських часів у фонтанах площі святили воду на Водохреща.
• На свята львів’яни одягають статуї у святкові вишиванки.

Подивіться на знамениті фонтани під час свого візиту до Львова – вони дійсно приковують погляд, до того ж за кожним з них стоїть своя історія.

Реєстрація