Туристичні місця Львова

Львівська національна галерея мистецтв

Львівська галерея мистецтв – особливий музей, який може зачарувати кожного. Навіть якщо ви ніколи не вважали себе фанатом живопису чи скульптури, або ж навіть нічого не тямите у мистецьких стилях, у стінах Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького вам не доведеться нудьгувати. Бо тут причаївся справжній талант століть.

Детальніше

Палац мистецтв у Львові

Палац мистецтв у Львові – це маленька країна творчих людей у великій Україні. У цій творчій країні немає обмежень по віку чи по статусу. Ділитися ідеями, презентувати своє мистецтво та споглядати творіння інших – має право кожен. Кожен, хто приїде до Львова і переступить поріг Львівського палацу мистецтв.

Детальніше

Театр Леся Курбаса у Львові

Розташований на однойменній вулиці Театр Леся Курбаса – унікальне явище в театральному житті України. Він взяв за основу концепцію знаменитого режисера, ім'ям якого і названий, про повернення до самого себе. Театр Курбаса - це не тільки мистецтво лицедійства, а й справжній світ самопізнання, зануритися в який варто хоча б раз, адже враження від цього візиту залишаться з вами назавжди.

Детальніше

Театр Для Дітей І Юнацтва

Театр для дітей та юнацтва у Львові розташувався в одній із старовинних будівель на вулиці Гнатюка. Це не просто класичний ТЮГ, а справжня лабораторія дитячого театру, в якій починали свій творчий шлях багато знаменитих акторів і режисерів. На вистави театру із задоволенням приходять як маленькі львів'яни, так і гості міста.

Детальніше

Театр «І люди, і ляльки»

Театральний простір «І люди, і ляльки» - це місце, в якому нудьгувати не доведеться ні дітям, ні дорослим. Тут вас чекають іскрометні спектаклі, а камерний формат театру створює дуже домашню і доброзичливу атмосферу.

Детальніше

Стрийський парк у Львові

Стрийський парк у Львові – осередок затишку та екзотики. Прогулятися «алеєю закоханих». Зробити фото біля пам’ятного знаку "Львів - батьківщина українського футболу" на честь легендарного матчу 1894 року. Погодувати лебедів. Тут кожен знайде заняття собі для душі.

Детальніше

Парк Богдана Хмельницького

Парк Богдана Хмельницького у Львові – це громадський парк і пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення. Він має багату історію, яка тягнеться ще з радянських часів. І йому прогнозують не менш цікаве майбутнє – зусиллями творчого колективу, який працює над розвитком комплексу сьогодні.

Детальніше

Цитадель у Львові

Цитадель у Львові – історичне місце, оповите реальними страшними історіями та містичними легендами. Їх варто почути. Її варто побачити.

Детальніше

Синагога Цорі Гілод

Синагога Цорі Гілод з'явилася на карті Львова не так вже давно: менше 100 років тому магістрат надав дозвіл на будівництво синагоги на ділянці, який сьогодні знаходиться на вулиці Братів Міхновських, 4. Натомість назва цього храму і його історія заслуговують на окрему згадку.

Детальніше

Чорна Кам’яниця

До речі, побачити Чорну кам’яницю можна не лише у Львові. Але й у кіно. У 2017 році вийшов фільм «Готель Галіція», в якому прообразом готелю, де живуть духи, стала якраз ця будівля.

Детальніше

Королівські зали

Кам’яниця Корнякта – особливе місце. Тут в одному місці поєднується історія і розкіш. Старовинні шедеври і сучасне їх розуміння. Дозвольте собі королівський відпочинок – зазирніть у Королівські зали у Львові.

Детальніше

Порохова вежа

Львів доволі часто потерпав від потуг загарбників зробити місто своїм. Відтак, із року в рік містяни активно працювали над укріпленням його оборони. Порохова вежа стала найбільшою фортифікаційною спорудою Третьої оборонної лінії Львова, і мала захищати місто зі Сходу.

Детальніше

Органний Зал Львова

Візит до Львова і його органний зал - це чудовий варіант для насиченої культурної програми. Стильний інтер'єр, віртуозні музиканти, відмінна акустика залу і, зрозуміло, найкраща класична музика чекають відвідувачів. Ви точно залишитеся під враженням від відвідування цього концертного залу і отримаєте небувалий заряд емоцій від музичних творів знаменитих композиторів.

Детальніше

Львівський Обласний Театр Ляльок

Львівський обласний театр ляльок був відкритий відразу після Другої Світової війни. За свою історію він не тільки здобув любов маленьких і дорослих львів'ян, а й отримав міжнародне визнання критиків. Щороку відвідувачами театру стають більше 200 000 чоловік, а його репертуар викликає інтерес і захоплення кожним новим спектаклем.

Детальніше

Каплиця Боїмів у Львові

У Львові досі витає дух минулих століть, і цьому частково сприяє архітектура міста: безліч старовинних храмів і особняків, фортів і каплиць показують все його славне минуле. І однією з найбільш знаменитих місцевих каплиць вважається каплиця Боїмів, споруджена в XVII столітті.

Детальніше

Вірменський кафедральний собор

Один з найстаріших храмів Львова - вірменський кафедральний собор. Він налічує вже шість з половиною століть, але обробка внутрішньої частини цього храму триває і сьогодні.

Детальніше

Бернардинський монастир

Бернардинський монастир у Львові - неабияка храмова споруда. Ви бачили хоч раз церкву, яка була б одночасно і фортом? А монастир бернардинів саме таким і є! Серед безлічі церков і монастирів Львова костел і монастир бернардинів дуже виділяються: будівля, більше нагадує бастіон, ну аж ніяк не наводить на думки про скромних, хоч і могутніх «братів менших» - бернардинів.

Детальніше

Палац Корнякта

Львів завжди відрізнявся багатонаціональністю. Тут проживали багаті роди з Угорщини, Польщі, Росії, Румунії, і навіть греки оцінили переваги життя в цьому місті. Тому не дивно, що в XVI столітті на площі Ринок з'явився незвичайний палац Корнякта, засновником і власником якого став знатний виноторговець з грецького острова Крит. Причому він не просто став почесним городянином, яких у Львові і так було чимало, але і отримав дворянство з рук короля Сигізмунда, а від його спадкоємця Стефана Баторія - ще й право звести власну вежу Корнякта, та ще й в самому серці Львова.

Детальніше

Палац Бєльських (Львів)

Будинок Вчителя у Львові – локація, яку обов’язково потрібно відвідати. Знаходиться вона у самому серці міста Лева – на вулиці Коперника – і цікава з багатьох точок зору: як досить незвична пам’ятка архітектури, історії та як центр сучасного культурного життя.

Детальніше

Львівська Ратуша

Містика та реальність. Історія та сучасність. Ратуша Львова може розповісти дуже багато. Головне послухати її історії та скористатися унікальною нагодою намилуватися містом із вершини її вежі.

Детальніше

Філармонія у Львові

Візит до Львівської філармонії - це захоплююча екскурсія, яка познайомить вас зі славною історією виникнення цього центру музичного життя. Свого часу саме львівська філармонія приймала на своїй сцені провідних музикантів і співаків українського походження.

Детальніше

Львівський цирк

Львівський цирк – це місце, де панують справжні емоції. Хто такий клоун Омельян, який налякав відвідувачів цирку? Яка подія ледь не знищила історичну будівлю? Про це та інше читайте на нашому сайті.

Детальніше

Парк «Погулянка»

«Погулянка» - лісопарк площею 100 гектарів у одному із районів Львова. Це один із найстаріших парків у місті, історія якого тягнеться ще із XVII століття. Колись ця місцевість була частиною пасіки бургомістра Яна Аттельмаєра, а от парком для прогулянок її зробив на початку XIX століття відомий львівський адвокат Францішек Венґлінський.

Детальніше

Сувенірний Ринок Вернісаж

Ідея «блошиних ринків», характерних для Західної Європи, не могла не знайти свого відображення в самому європейському місті України - Львові. Саме тут розташувався знаменитий ринок «Вернісаж» - одна з найбільших українських локацій для покупки сувенірів, творів мистецтва та предметів старовини.

Детальніше

Балкон закоханих у Львові: королівська історія з щасливим кінцем

Ця пам'ятка центру міста справно потрапляє у всілякі рейтинги найромантичніших місць міста. І справді, балкон закоханих у Львові розташований в одній з найкрасивіших локацій, на площі Ринок, де саме повітря насичене романтикою і духом часу.

Детальніше

Гастрономічний Паб - Дім Легенд (Львів)

Дім Легенд Львова - місце неординарне. Здається, ніби всі дивини міста зібрані саме тут, і багато в чому так воно і є. Легендарний ресторан, який насправді не ресторан, а будинок сажотруса, привертає увагу туристів задовго до того, як відвідувачі потраплять всередину.

Детальніше

Синагога Золота Роза

Синагога Золота Роза Львова, незважаючи на руйнування, зберегла статус культової споруди, до того ж її вважають одним з найкрасивіших пам'яток Ренесансу у Львові. І послухати трагічну, але прекрасну історію виникнення цієї синагоги збираються тисячі гостей міста. Одним з відвідувачів синагоги Золота Роза у Львові можете стати і ви, якщо візьмете участь в нашій екскурсії Львів Єврейський.

Детальніше

Площа синагог

Старовинний єврейський квартал вже давно приваблює туристів своєю самобутньою архітектурою і багатогранною історією, що нараховує вже більше п'яти століть. У той же час, три найголовніших культових споруди для іудеїв Львова в рамках кварталу вже зруйновані, і тільки пам'ять про них зберігається у нащадків. Саме з метою цю пам'ять увічнити в 2010 році між вулицями Староєврейській (Боїмів) і Івана Федорова заклали основу меморіального комплексу «Площа синагог».

Детальніше

Площа Ринок у Львові

Площа Ринок – серце Львова. І це не перебільшення. Середмістя було закладене ще у XIV ст. і одразу стало центром торговельного і суспільного життя. Сьогодні ж воно занесене до списку Світової Спадщини ЮНЕСКО і є туристичним центром, а також місцем, де розташована Ратуша - міська рада Львова.

Детальніше

Костел Отців Єзуїтів

Львівські підземні ходи славляться своєю незвіданістю і численними легендами. Найзнаменитішими підземеллями Львова по праву вважаються підземелля Костелу отців єзуїтів. Про те, які таємниці вони приховують, прочитайте на сайті

Детальніше

Італійський дворик у Львові

Як острів посеред океану. Так виглядає Італійський дворик в історичній частині Львова. Це затишний куточок в епіцентрі міського життя. Довкола гамірно і людно. А тут грають вініли та пахне італійською кухнею. Це шматочок Венеції з її мереживною архітектурою та романтичним настроєм. Це вишукана пам’ятка XVI століття, подібних якій немає ніде в Україні.

Детальніше

Домініканський собор Львова і його підземелля

Підземелля Домініканського Собору - найцікавіша частина підземного Львова. З ними пов'язано чимало легенд і правдивих історій, а самі похмурі підземні стіни вражають своєю величчю. Що можна побачити в цих підземеллях, читайте в нашій статті.

Детальніше

Підземелля Преображенської церкви

Автентичні підземелля Преображенської церкви були відкриті для відвідування лише у 2017 році. Та ще й досі в цій частині підземного Львову йдуть реставраційні роботи та розкопки, меценатами яких можуть стати й самі відвідувачі.

Детальніше

Личаківське кладовище у Львові

Уявіть, що Вас запросили на прогулянку цвинтарем. Звучить моторошно? Аж ніяк. Якщо мова йде про Личаківське кладовище у Львові. Це не просто 40 гектарів, на яких поховано сотні тисяч людей.

Детальніше

Собор Святого Юра (Архітектурний комплекс з 6 Будівель)

Є в Україні церкви, які зводили за гроші меценатів чи навіть за імператорські кошти. А є храми, які будували на пожертви вірян. Поглянувши на Собор Святого Юра у Львові важко повірити у те, що він постав у XVIII столітті завдяки малочисельній громаді греко-католиків. Барокова помпезність храму вабить туристів та вражає. І не знайшлося поки що жодної людини, якій би не припала до душі ця святиня у центрі Львова.

Детальніше

Львівський Національний Університет Імені Івана Франка

4 фонтани площі Ринок - вважаються основною візитівкою міста Лева. Вони прикрашають центр міста з давніх часів. Особливо, коли їх одягають у вишиванки на свята.

Детальніше

Церква Ольги і Єлизавети (4 Невигадані Історії)

Про Церкву святих Ольги і Єлизавети у Львові розповідають різне. Одні називають цю споруду найвеличнішим храмом міста. Інших захоплює love story, яка нібито передувала спорудженню будівлі. Треті ж підкреслюють благородний стиль сучасного інтер’єру. Але для кожного Костел Ельжбети – особливе місце, оповите своїми таємницями та не завжди однозначними історіями.

Детальніше

Будинок вчених у Львові

Будинок вчених будувався під чуйним керівництвом найвідоміших віденських архітекторів Ф.Фельнера і Г.Гельмера протягом двох років - з 1897 по 1898 роки. І велика частина часу пішла не на зведення спорудження, а на оформлення його внутрішніх інтер'єрів. У той час це була одна з найбільш прогресивних пам'яток архітектури - особняк був навіть повністю електрифіковано. Однак електричні світильники маскували під гасові лампи - на догоду консервативних настроїв публіки, вельми підозріло ставилася до прогресу.

Детальніше

Домініканський собор

Домініканський собор Львова - це одна з перлин історичного центру, а також - одне з головних храмових споруд міста. Він і зараз залишається центральною точкою для багатьох туристичних прогулянок, а поглянути на нього щороку прагнуть тисячі гостей Львова.

Детальніше

Пам'ятник Івану Франку у Львові

Пам'ятник хотіли спорудити ще в 1945 році і доручити його створення хотіли найвідомішому скульптору Івану Северу. Однак майстер запросив занадто велику суму і будівництво відклали - майже на двадцять років.

Детальніше

Міський арсенал

Міський арсенал - це справжнє місце паломництва для тих туристів, які розуміються в зброї: його в експозиції музею зібрано більш ніж достатньо. Але і тим, хто не цікавиться озброєнням, буде тут цікаво, адже арсенал - це ще й історична пам'ятка, і місце розваги багатьох львів'ян та їх гостей.

Детальніше

Лавка закоханих у Львові

На північній частині площі Ринок можна помітити двох кованих левів, що тримають в зубах незвичайну лавочку. Це знаменита лавка закоханих у Львові, справжній витвір мистецтва і легендарне місце для всіх люблячих сердець.

Детальніше

Палац Сапегів у Львові

Палац Сапегів у Львові – архітектурна пам’ятка, зведена ще у 1867 році на кошти князя Леона Сапєги. У будівлю було вкладено кругленьку суму, а саме будівництво привертало увагу місцевих мешканців незвичайними рельєфами та фактурами. Сьогодні споруда є окрасою міста Лева.

Детальніше

Львівські Ромео і Джульєтта

У центрі Львова зовсім недавно з'явилася нова визначна пам'ятка, яка вже встигла завоювати серця львів'ян і гостей міста. Мова йде про зворушливу і повітряну скульптуру авторства молодого творця Мирослава Гози. Її відразу ж охрестили пам'ятником Ромео і Джульєтті, хоча насправді прототипами закоханих, втілених у бронзі стали зовсім інші хлопець з дівчиною.

Детальніше

Будинок Вчителя

Будинок Вчителя у Львові – локація, яку обов’язково потрібно відвідати. Знаходиться вона у самому серці міста Лева – на вулиці Коперника – і цікава з багатьох точок зору: як досить незвична пам’ятка архітектури, історії та як центр сучасного культурного життя.

Детальніше

Латинська Катедра

Незвичайний храмовий комплекс Латинського собору у Львові привертає увагу і викликає інтерес, а дізнатися ще більше легенд і приголомшливих історій про події минулих століть, в яких фігурував цей храм, ви зможете під час відвідин цієї пам'ятки.

Детальніше

Палац Потоцьких у Львові

Династія родини Потоцьких налічує понад вісім століть, і за цей час прізвище Потоцькі не раз звучала в історії: серед її представників провідні політичні діячі і воєначальники, покровителі мистецтва і градоначальники. І родове гніздо Потоцьких існувало в цій частині міста ще з XVII століття. Але свій теперішній вигляд Палац Потоцьких у Львові придбав в середині позаминулого століття, коли його будівництвом зайнявся тодішній намісник Галичини, граф Альфред Потоцький.

Детальніше

Оперний театр у Львові

Оперний театр у Львові визнаний одним з найкрасивіших в країні. Він був створений у всіх традиціях європейської театральної школи й сьогодні уособлює всю красу мистецтва опери та балету. За свою столітню історію він не раз міняв свою назву, але зберігав головну свою якість - тут завжди ставили найвідоміші спектаклі, а солістами виступали неймовірно талановиті артисти.

Детальніше

Університет Івана Франка

Університет був заснований ще в 1661 році, а формальне закріплення за ним університетського статусу відбулося в 1759 році. Тому основна частина корпусів - старовинні зразки класичної архітектури.

Детальніше

Пам'ятник Юрію Кульчицькому

Особистість Юрія Кульчицького давно обросла самими неймовірними легендами. Але при цьому його роль в формуванні Львівської культури безцінна: саме він першим привіз каву до Львова, і ця подія знайшла відображення в пам'ятнику Юрію Кульчицького.

Детальніше
Реєстрація