Фортеця Тустань: історія славного форту від Середньовіччя до сьогодні

Фортеця Тустань – пам’ятка унікальна. Другого такого не знайдеш у всій Україні. Цей заповідний край поєднує риси первозданної природи Карпат із середньовічним зодчеством і багатою історією, яка охоплює період з IX по XVI століття. З тих пір Тустань варто в своєму первозданному вигляді і після реставраційних робіт приймає туристів в форматі музею.

Що таке фортеця Тустань

Ще до утворення Київської Русі про місто Тустань вже знали в Європі: розташований на перетині торгових шляхів, він вже тоді привертав увагу торговців і … завойовників. Уже в першому тисячолітті нашої ери він вважався адміністративним центром, а заодно – фортом на рубежі тодішніх племен і пунктом пропуску вантажів – тобто, митницею.

Спочатку на території городища селилися хорватські племена, і за часів Володимира Великого воно приєдналося до Перемишельського князівства. Потім територія міста постійно була важливою точкою на карті Галицько-Волинського князівства – адже це був прикордонний пункт, через який проходили всі торгові вантажі з найближчих міст в Угорщину, а потім і в Польське царство і Річ Посполиту.

Після того, як кордони країн зрушили, а в Європі почався видобуток солі і її країни стали незалежними від галицьких поставок, Тустань втратила колишній вплив і поступово прийшла в запустіння. З тих пір, а точніше – з кінця XVI століття, тут нічого не змінилося, і сьогодні туристи можуть милуватися стінами епохи пізнього Середньовіччя в їх первозданному вигляді. А безліч історичних артефактів, які були знайдені під час розкопок фортеці, тепер прикрашають експозиції багатьох музеїв, втім, і в самому форті їх зібрано чимало.

Що подивитися туристу: 5 причин побувати в фортеці Тустань

Навіть самі професійні фото не передають краси цього потаємного куточку Карпат. Але є все ж кілька причин, чому побувати в фортеці Тустань варто неодмінно:

• Одна з найкрасивіших природ Карпат в усьому її розмаїтті: густі ліси, що оточують городище, гірські масиви і навколишні розкішні краєвиди вражають всіх відвідувачів.
• Саме городище, яке володіє історичною цінністю і пропонує туристам познайомитися з давньою історією Галичини.
• Близькість до Львова – потрапити в Тустань нескладно, якщо ви вирішили провести уїк-енд в місті Лева.
• Навколишні пам’ятки: ви можете не тільки побувати в фортеці, а й відвідати інші красиві місця Сколівських Бескидів, наприклад, найвищу гору заповідника Парашку, водоспад Кам’янки та інші природні пам’ятки.
• Продумана інфраструктура: тут ви знайдете і справжні карпатські колиби, щоб перекусити і спробувати місцеві спеціалітети, в тому числі – знамениті настойки. Сувеніри тут також можна купити запросто.

Сколівські Бескиди і їх серце – Тустань – це один з рідкісних варіантів, в яких поєднуються історія, незаймана природа і захоплюючі легенди цього краю.

Реєстрація