Національний Природний Парк Сколівські Бескиди – серце Львівської області

Знамениті Сколівські Бескиди, національний заповідник, який розкинувся в північно-західній частині Карпат, не володіє величезною площею, але при цьому цікавих пам’яток в ньому чимало. Подорож по цьому регіону стане для вас справжнім відкриттям, адже багато хто вперше отримують можливість доторкнутися до незайманої природи саме тут.

Заповідна зона Сколівських Бескидів: чим вона цікава

Національному природному парку «Сколівські Бескиди» в цьому році виповнюється рівно 20 років. До цього землі, на яких він розташований, мали в основному господарське значення, але ось вже не одне десятиліття екологи та лісники намагаються зберегти в цій частині Карпат первозданну природу у всій її красі.

Незважаючи на малий вік, заповідник Сколівські Бескиди здавна був заселений людьми – саме ця територія вважається колискою народності бойків. Зараз же земля Сколівських Бескидів є гармонійне співіснування невеликих сіл і диких лісів. При цьому національний природний парк набирає все більшої популярності в якості туристичного об’єкта. Тут створені відмінні умови для:

• гірськолижного туризму і зимового відпочинку – гора Тростян і близькість до курорту Славське ваблять сюди любителів зимового екстриму з усією країни.
• Пішохідного туризму та кемпінгу – на території Сколівських Бескидів прокладено чимало спеціально маркованих туристичних стежок найцікавішими місцями заповідника.
• Водного туризму: заповідна зона пролягає уздовж великих русел річок – Опір і Стрия, так що тут можна відмінно провести час у водному поході або просто влаштувати риболовлю.
• Кемпінгу і зеленого туризму: мальовничі села і облаштовані кемпінги на території Сколівських Бескидів з радістю приймають туристів, які втомилися від міського життя.

Що обов’язково варто побачити в Сколівських Бескидах

Численні мальовничі пейзажі і гірські кручі – далеко не повний перелік особливо цікавих місць цього національного природного парку. І ми пропонуємо вам невеликий список пам’яток, які варто неодмінно відвідати під час вашої подорожі по Сколівських Бескидах.

• Гора Тростян – одна з найвищих в цій частині Карпат. Її знають багато, як гірськолижний курорт, причому на її базах тренуються профі лижного спорту. До того ж, вона живописна в будь-який час року, на неї можна зійти пішки, покататися на підйомнику або взяти напрокат велосипед і повправлятися в маунтинбайку.
• Гора Парашка – ще одна зі знаменитих місцевих вершин, з якою пов’язано безліч легенд. Вона височіє на рівні 1200 метрів над рівнем моря, і її пік можна побачити навіть зі Львова! По схилах Парашки прокладені пішохідні стежки, по яких варто неодмінно прогулятися.
• Кам’янецький водоспад – один з найзнаменитіших в Карпатах. Він спадає з висоти 6 метрів і дивує своїми потоками, особливо у весняну повінь.
• Урочище Журавлине – мальовнича заболочена зона, яка отримала свою назву відразу від двох легенд – тут і справді гніздяться журавлі, а по осені дозріває знаменита Журавлина. Серце урочища вражає своїми таємницями – це озеро носить похмуру назву «Мертве», і в його водах дійсно немає живих істот.
• Мінеральні джерела: на території Сколівських Бескид знаходиться чимало джерел мінеральних вод, в тому числі і в околицях Тростяна і Кам’янецького водоспаду.

Крім того, тут ви зможете побачити своїми очима різноманітність живої природи регіону: рідкісні червонокнижні рослини, численних птахів, а в околицях Майданського лісництва – справжню популяцію зубрів.

Подорож по Сколівських Бескидах – це можливість переміститися в часі і пізнати Карпати такими, якими вони були тисячі років тому, чистими, красивими і неймовірно чіпати за душу.

Реєстрація