Нагуєвичі – знаменита родина Івана Франка та краєзнавчий музей під відкритим небом

Про село Нагуєвичі все ми знаємо з курсу української літератури: саме тут народився і виріс знаменитий «каменяр» Іван Франко. І практично все життя села тісно пов’язана з цим письменником, адже тут збереглося чимало значущих речей, що належали родині Франка. Більш того, в Нагуєвичах збереглася і садиба літератора і його сім’ї, і навколо неї ось уже протягом 30 років розташовується історико-культурний заповідник.

Нагуєвичі: що варто подивитися в знаменитому історико-краєзнавчому музеї під відкритим небом

Якщо говорити про значні локації, які обов’язково варто відвідати, то це:
• Літературно-меморіальний музей Івана Франка – місце, де зібрана величезна літературна експозиція і цілий виставковий зал експонатів народної культури, що збереглися протягом століть.
• Родинна садиба Івана Франка: відновлений по замітках самого письменника будинок сімейства Франко, кузня його батька, яблуневий сад і старовинний колодязь. Тут зібрані речі, які належали письменнику і його батькам. А ще тут проводять Франко-Фест, культурний фестиваль в європейському стилі, але з народним колоритом.

Також всі гості Нагуєвичів можуть побувати на цікавій екскурсії «Стежкою Івана Франка», яка проходить по мальовничій лісовій місцевості, в якій встановлені красиві скульптури, присвячені письменнику та його творчості. Якщо ж ви приїхали в Нагуєвичі в компанії дітей, для них тут є особливий пішохідний тур – захоплююча екскурсія «Поляна казок», під час якої екскурсовод розповість про знаменитого персонажа казки Франко – лисиці Микиті. А якщо ви обожнюєте велопрогулянки, в Нагуєвичах вас чекає кілометровий тур-прогулянка «Франко-ровер» на велосипедах.

Чим зайнятися в Нагуєвичах туристу?

Крім відвідування всіх музейних комплексів, по приїзду в Нагуєвичі не пропустіть можливості:

• Поглянути на старовинний комор і церковно-приходські книги в музеї Франка;
• Загляньте в сакральну Каплицю Пресвятої Богородиці на пішохідній прогулянці;
• Відвідати чудотворне джерело Ярина і спробувати цілющу воду;
• Погуляти по реконструйованим вуличках села, які являють собою Нагуєвичі епохи життя Івана Франка;
• Замовити театралізовану екскурсію по Нагуєвичі і повністю зануритися в старовинну атмосферу українського села;
• Проїхатися по заповіднику на старовинній бричці, запряженій двійкою коней і заодно побувати в старовинних сільських храмах;
• Провести літературний вечір в інтерактивній альтанці Івана Франка: тут на замовлення можна провести літературні читання, конференції або зустрічі.

П’ять причин побувати в Нагуєвичах

Цей історико-меморіальний комплекс щороку відвідує понад 12 000 гостей. Які ж причини такої популярності музею Нагуєвичі?
– Нагуєвичі – це незвичайний музей, в якому ви не тільки ближче дізнаєтеся про Івана Франка як письменника, і як звичайну людину, а й поринете в атмосферу старого українського підгірського села.
– Різноманітні варіанти екскурсій – це цікаво і захоплюючо. Ви можете як побувати на звичайній екскурсії по музеях, так і прогулятися на дитячій екскурсії по Поляні Казок, взяти участь в інтерактивному театралізованому дійстві або зовсім – покататися на велосипедах по мальовничому маршруту.
– Унікальні експонати музею Нагуєвичі пов’язані не тільки з особистістю Івана Франка. Тут ви побачите старовинні предмети побуту і культури, манускрипти і перші друковані книги, місцеві облікові книги, які велися кілька століть назад, просто безцінні!
– Нагуєвичі – це не тільки пізнавальний історико-культурний об’єкт, але і красива природа. Помилуйтеся на пасторальні пейзажі і лісові галявини, прикрашені прекрасними скульптурами, щоб відчути всю красу і велич цього місця.
– Оригінальні розваги в Нагуєвичах – це здорово! Ви обмежитеся нудними розповідями екскурсовода, а зможете зазирнути в найпотаємніші куточки музею, покататися в старовинному фіакрі, побувати у цілющого джерела або зовсім стати частиною спектаклю про життя Івана Франка під час театралізованої екскурсії.

Потрапити в Нагуєвичі дуже просто: рейсові автобуси до меморіально-історичного комплексу ходять регулярно з автостанції міста Дрогобич. Ціни за відвідування залежать від обраної екскурсії: ви можете вибрати як коротку оглядову екскурсію в стандартному вхідному квитку або індивідуальну детальну екскурсію, під час якої ви дізнаєтеся чимало цікавої інформації про Нагуєвичі і його знамен.

Реєстрація