Оперний театр Львова: архітектурний і культурний центр міста

5 причин відвідати Оперний театр:

1. Відвідати одну з оперних постановок, найвідоміших композиторів, найталановитіших виконавців.
2. Побачити одну з найкращих споруд країни.
3. Дізнатись історії пов’язані з будівництвом і про загрозу зникнення Оперного театру.
4. Почути які ім’я носив театр в різні етапи історії.
5. Насолодитись внутрішнім оздобленням, яке вражає своєю розкішшю та естетикою.

Львівський оперний театр – бурхлива історія його створення та розвитку

В кінці XIX століття Львів (а тоді – Лемберг) входив до складу Австро-Угорщини, яка здавна вважалася культурним, а в першу чергу – театральним осередком Європи. Оперні постановки, найвідоміші композитори, найталановитіші виконавці – все це в Австро-угорській імперії переживало свій розквіт.

І ці традиції знайшли своє відображення в новому оплоті муз, який був побудований в 1900 році Зигмунтом Горголевським на площі Свободи. Тоді він отримав назву Великого міського театру, і зберігав її аж до 1939 року. До речі, на відкритті його був присутній знаменитий письменник Генрик Сенкевич. Першим поданням тоді стала опера «Янек», присвячена народним мотивам Верховини.

У першій половині XX століття Львівський оперний театр не раз опинявся під загрозою зникнення: спочатку його закрили з економічних причин у 1934 році, а під час Другої Світової Війни театральну будівлю і зовсім замінували німецькі солдати, і тільки волею випадку вона не була підірвана.

Оперний театр у Львові не раз міняв свою назву: від Великого міського до Львівського державного, а потім – і Львівського національного академічного театру опери та балету. Спочатку йому присвоїли ім’я Івана Франка, але в останні роки «покровителькою» Львівського оперного театру стала знаменита українська оперна співачка Соломія Крушельницька.

Оперний театр у Львові: краса мистецтва, втілена в архітектурі

Будівля, в якій розташовується львівська опера, вважається однією з найкрасивіших театральних споруд країни. Вона виконана відповідно до барокових традицій і несе в собі риси епохи Ренесансу. Фасад будівлі прикрашають скульптури муз і втілення музики, трагедії й свободи.

Внутрішнє оздоблення вражає своєю розкішшю та естетикою: в обробці використовуються мармур, позолота, а традиції оздоблення просторого залу зберігаються з моменту спорудження вже практично 120 років. Театральна завіса – це окрема легенда. ЇЇ створенням займався художник Генрик Семирадський, причому керівництво опери не змогло сплатити його титанічну працю, і творець просто подарував завісу Львівському оперному театру. Аналогічні завіси існують лише в декількох операх, в тому числі – в знаменитій Ла-Скала.

Репертуар оперного театру у Львові: що подивитися?

Різноманітність балетних і оперних вистав вас просто вразить: репертуар складається з кращих класичних творів, традиційних опер авторства українських композиторів, а також сучасних експериментальних постановок. В оперному театрі у Львові буде цікаво не тільки дорослим глядачам, а й дітям – для них артисти ставлять знамениті музичні казки й проводять святкові вистави.

А ще тут не рідкість вишукані концерти кращих світових музикантів, які виконують класику.

Для тих, хто приїжджає в «місто Лева», відвідування Львівського оперного театру – це те, що варто обов’язково включити в свою культурну програму, адже саме тут ви відчуєте ту саму атмосферу, яка робить Львів культурною столицею України.

Вхідні квитки:

– Дорослий / студентський: 90 / 40 грн.
Адреса: проспект Свободи, 28, Львів

Які туристичні місця знаходяться поруч Оперного театру

Як доїхати до Оперного театру?

 • Від вокзалу 15-20 хвилин трамваєм № 6; автобусами №: 29, 31.
 • Від автовокзалу (вул. Стрийська) 30 хвилин автобусами №: 3А, 9, 25.
 • Від аеропорту (вул. Любінська) 34 хвилини тролейбусом № 9.
 • З мікрорайону Рясне автобусом № 6А, 217А.
 • З мікрорайону Сихів трамваєм № 8; автобусами № 46, 47А, 53.
 • З мікрорайону Пасічна автобусами №: 15, 47А, 50.
 • З проспекту Чорновола автобусами №: 26, 37, 50.
 • З вулиці Хмельницького трамваєм № 6.
 • З інших місць можна знайти на сайті: онлайн карта маршруток Львова

Як дійти до Оперного театру?

 • Від вокзалу по вулиці Чернівецькій, Городоцької 2600 метрів – 32 хвилини.
 • Від площі Ринок по вулиці Театральна 600 метрів – 7 хвилин.
Реєстрація