Детальніше про екскурсію:
Свіржський та Старосільський замки – представники так званої Срібної підкови Львівщини. Вважається, що ці фортеці є менш відомими та відвідуваними, аніж споруди Золотої підкови. Проте вони не є менш цікавими. Частково навіть навпаки.
Хіба не цікаво побувати у одному з найбільших замків, що протягся на площі майже 2 гектари? Хіба не вартує уваги мальовнича фортеця на березі озера, де знімали яскраві сцени улюбленого фільму про Д’артаньяна? Усе це можна зробити під час цікавої та пізнавальної екскурсії у Свіржський замок та у фортецю в Старому селі.
Ці оборонні мури мають у двох населених пунктах Львівщини мають багато спільного.
По-перше, обидві фортеці дуже потребують втручання людської совісті. Їхні міцні і величні стіни руйнуються із плином часу, а до реставрації в Україні ніяк не візьмуться.
По-друге, обидва замки приховують у своїх стінах безліч цікавих історій про оборону місцевості від татарських набігів. Частину облог вдалося вистояти. Перед деякими довелося здатися.
По-третє, обидва замки – і Свіржський, і в Старому Селі – багато втратили під час радянського панування в Україні. В одному із них розташовувалась школа трактористів, в іншому облаштували овочебазу.
Зрештою, кожна із фортець може похизуватися своїми колоритними легендами, які ви обов’язково почуєте під час екскурсій. Бо ж хіба не цікаво дізнатися, як долю міщанина, якому винесли смертний вирок, могли вирішити звичайні яйця? Та чому не завжди варто довіряти своїм почуттям та поринати у закоханість, втрачаючи тверезий розум.
Проте найцінніше те, що кожен із замків – це особлива архітектурна споруда, яка має свій унікальний характер.
Старосільський замок протягся на 2 гектарах і є одним із найбільших в Україні. Його величні стіни вражають, високі мури захоплюють і приваблюють, архітектурний декор підкреслює талант автора проекту.
Натомість, Свіржський замок є меншим у розмірах, але краще збереженим. Тут можна побачити і храм, і колишню каплицю. Тут можна просто відпочити на березі мальовничого озера. Чи вирушити на пошуки таємничої дівчини, яка, подейкують, ходить коридорами та зачиняє усі двері.
Срібна підкова Львівщини та її скарби – це можливість побувати у пам’ятках історії, які не вписані у стандартні маршрути. А значить – торкнутися чогось втаємниченого та унікального. Доки безкомпромісний час не зруйнував те, що століттями берегла для нас історія.