Площа синагог: нове місце на туристичній карті Львова

Старовинний єврейський квартал вже давно приваблює туристів своєю самобутньою архітектурою і багатогранною історією, що нараховує вже більше п’яти століть. У той же час, три найголовніших культових споруди для іудеїв Львова в рамках кварталу вже зруйновані, і тільки пам’ять про них зберігається у нащадків. Саме з метою цю пам’ять увічнити в 2010 році між вулицями Староєврейській (Боїмів) і Івана Федорова заклали основу меморіального комплексу «Площа синагог».

Які культові споруди лягли в основу «Площі синагог»

Місце для меморіалу обрано невипадково: саме в цій частині міста до Другої світової війни існували цілих три єврейських святині:

• Знаменита синагога Золота Роза, зруйнована фашистами. Залишки цього пам’ятника ренесансної архітектури досі приваблюють туристів, до того ж вони вважаються пам’яткою місцевого значення. Побудована в XVI столітті, синагога проіснувала як осередку життя євреїв Львова до 40-х років минулого століття.
• Друга з синагог меморіалу – зруйнована Велика міська синагога, що замінила першу синагогу Львова, була споруджена в 1801 році.
• Третє з культових споруд – школа Бейт мидраш де-Хорха-ір, також зруйнована фашистами. На її другому поверсі функціонували до початку війни цілих вісім малих синагог.

Підставою для створення меморіалу стали свідчення євреїв, що пережили Голокост: тоді у Львові, було знищено більше 150 000 чоловік! За 6 років з моменту проголошення ідеї «Площі синагог», як пам’ятного місця для всіх іудейських вихідців з міста Лева, вона оформилася і була урочисто відкрита в 2016 році. На честь цієї події на площі встановили мармурові плити з цитатами з Тори.

Ви можете і самі доторкнутися до історії львівських євреїв під час екскурсії на Площі синагог у Львові.

Rejestracja