Театр Для Дітей І Юнацтва Львова: Знамениті люди першого українського театру

Ті, хто потрапляє на уявлення Першого українського театру для дітей та юнацтва, відчуває невимовне здивування: ні тобі стандартних вистав за мотивами казок, які приїлися всім, ні тобі вікових акторів, які грають ролі дітей і підлітків, ні нудного затягнутого дійства на сцені. Все це – точно не про театр для дітей та юнацтва!

Створений в 1920 році, цей театр пережив чимало подій. Спочатку його творцями стали соратники знаменитого Леся Курбаса, які хотіли створити свій Перший театр, як поле для сучасних експериментів з театральною майстерністю. Більше того, до самої Другої Світової війни театр перебував на іншому кінці української карти – в Харкові, адже на момент його заснування саме це місто було столицею України.

У 1944 році після гастролей по Середній Азії Театр для дітей та юнацтва перебрався до Львова і влаштувався на місці колишнього єврейського театру. З тих пір почався відлік львівської епохи.

Сьогодні Перший український театр для дітей та юнацтва знаходиться на вулиці Гнатюка, в центрі Львова. Тут до 1918 року була літня театральна площадка для вар’єте «Казино де Парі», яке з успіхом гастролювало у Львові. Потім в сусідній кам’яниці всього рік працював єврейський театр, а після нього – польський народний театр. Будівля неодноразово змінювала своїх інтернаціональних господарів – наприклад, після польської трупи в ньому розташовувалася Одеська Музкомедія. І тільки в 1944 році після звільнення Львова сюди перебрався Перший театр.

Знамениті люди Першого українського театру для дітей та юнацтва

Засновники театру були помітними людьми на українському театральному просторі – серед них були такі зірки сцени та закулісся, як:
• Драматург А. Білецький;
• Композитор Ісаак Дунаєвський;
• Режисери Сергій Данченко і Роман Віктюк.

Сьогодні в колективі театру для дітей та юнацтва більше 40 акторів, а керує ними знаменитий Юрій Мисак. Головним режисером театру виступає Роза Саркісян.

Репертуар Театру для дітей та юнацтва: чому варто сходити на ці уявлення

Оскільки основними відвідувачами театру є люди молоді і прогресивні, репертуар в ньому підібраний до пари – яскравий, сучасний, оригінальний і динамічний. Серед вистав є як дитячі вистави за класичними творами, наприклад, «Зоряний хлопчик» Оскара Уайлда або мюзикл «Дюймовочка», так і сучасні антрепризи, і спектаклі на актуальні теми – наприклад, експериментальна вистава «Депеш Мод» Сергія Жадана.

Тому відшукати 5 причин, чому обов’язково варто відвідати театр для дітей та юнацтва, було ну дуже легко!

•Сучасна обстановка і можливість побувати в театральному просторі європейського рівня.
• Яскраві та динамічні спектаклі, експериментальні постановки – все те, що любить молодий і сучасний глядач.
• Молоді і талановиті актори, які розкривають на сцені весь свій потенціал.
• Зручне розташування – театр знаходиться в самому центрі, і його відвідування запросто можна поєднати з екскурсійною прогулянкою по Львову.
• Зрештою, недарма Львів вважається культурною столицею – і театр це підтверджує!

Театр для дітей та юнацтва – це свіжий вітер у світі театральної культури. І тут неодмінно варто побувати хоча б на одному з вистав, щоб відчути всю самобутність і яскравість львівського молодіжного театру, який подарував світові безліч талановитих майстрів, і одного з кращих у всій країні.

Rejestracja