Львівський Обласний Театр Ляльок – найбільш відомий в Україні

Театр ляльок Львова – один з найзнаменитіших в Україні. Його нерідко ставлять в приклад, як зразок втілення історій в унікальну драматургічну оболонку. І якщо ви зібралися ближче познайомитися з культурною стороною життя Львова, саме Львівський театр ляльок розкриє вам ще одну грань міста, який по праву називають культурною столицею України.

Історія Львівського театру ляльок: від післявоєнної розрухи до сучасності

Львівський обласний театр ляльок був відкритий в далекому 1946 році. При цьому сама будівля театру раніше було палатою ремісників – його на замовлення побудував архітектор Ян Протшке, втіливши в камені красу архітектури початку ХХ століття. Уже після того, як будівля була передана театральному колективу, його фасад прикрасив знаменитий герой українських казок Івасик Телесик. І це не випадково – саме спектакль про пригоди маленького, але вдаленького хлоп’яти став прем’єрним в театрі. З тих пір театр постійно працює на площі Данила Галицького, а його репертуар налічує десятки найцікавіших вистав.

5 особливостей Львівського обласного театру ляльок, які варто побачити

Не потрібно думати, ніби театр – це лише дитячі постановки. У Львівському обласному театрі ляльок вас чекає чимало цікавого!

• Дорослі спектаклі: як не дивно, але навіть серйозну драматургію можна передати за допомогою лялькових персонажів. Тому обов’язково загляньте на одну з вечірніх вистав, розрахованих на дорослу аудиторію, наприклад, на гоголівську «Ніч перед Різдвом» або «Лівша» за мотивами повісті Лєскова.
• Дитячі спектаклі – це окремий привід побувати в ляльковому театрі Львова. Серед вистав для малят і школярів є як класичні українські казки (той же «Івасик Телесик» або «Пан Коцький»), так і чарівні історії з усього світу – наприклад, спектакль «Ріккі-Тікі-Таві» за книгою Р. Кіплінга або знаменита «Снігова королева» Ганса Християна Андерсена. І кожен з них представлений в унікальному поєднанні класичної та сучасної театральної традиції.
• У театрі ляльок є ще й музей! Тут можна помилуватися великою експозицією ляльок, створених для театральних постановок або зазирнути в сам музей історії театру – і відкрити для себе чимало цікавих і курйозних випадків, які відбувалися за 70 років існування Львівського театру ляльок.
• А ще в театрі проходять не тільки сценічні постановки, а й інтерактивні розваги для дітей і їх батьків, наприклад, майстер-класи зі створення традиційних іграшок або розпису писанок – на них буде цікаво побувати всім відвідувачам.
• І, звичайно ж, найкращим вибором для того, щоб побачити Львівський обласний театр ляльок у всій красі, буде екскурсія. Під час її відвідин ви побуваєте відразу на всіх пам’ятках театру, познайомитеся з його сучасними досягненнями і багатою історією.

Львівський обласний театр ляльок – це місце, де оживають казки та історії. На цьому просторі ви знову зможете відчути себе дитиною і побачити захоплюючі і гуморні спектаклі. А ввечері в театрі можна влаштувати справжнє побачення з романтично-театральним ухилом – побувати на одній з вистав для дорослих і зануритися в атмосферу львівського культурного життя.

Тому не варто відмовляти собі в задоволенні побувати в знаменитому Львівському театрі ляльок – цей візит вам запам’ятається надовго і залишить тільки найприємніші враження.

Rejestracja