Театр Леся Курбаса у Львові – унікальний театральний простір

Ім’я режисера Леся Курбаса входить в усі підручники історії – саме він заклав основи сучасного театру в Україні. Ще в 1918 році він і його учні створили свій «Молодий театр», в якому висловили прагнення людини звертатися до самого себе, а не до інших. І тоді, століття тому, експериментальні постановки «Молодого театру» здобули популярність і стали зразком нового підходу в театральній майстерності.

У 1988 році ідеї Курбаса отримали своє друге народження в новому театрі, названому його ім’ям. Чим стали знамениті постановки цього колективу? Перш за все, тематикою, яку засновники вибрали в якості основної концепції. Так, театр прославився своїми спектаклями за мотивами поезії Ліни Костенко та Василя Стуса, постановками за працями Платона і переосмисленням класичних українських творів Володимира Винниченка і Григорія Сковороди.

Багато в чому театр Леся Курбаса у Львові – це приклад справжнього інтелектуального театру європейського зразка: тут ви не зустрінете нудьги і спокою, розмірених класичних спектаклів. Зате емоційний поштовх, який надають своїми виступами актори цього театру, запам’ятається вам надовго.

Чим такий знаменитий Театр Леся Курбаса у Львові?

• Це перший театр, який сформував свій репертуар з творів українських класиків і сучасників.
• У театрі проходять не тільки уявлення, а й тренінги акторської психофізики, голоси, пластики. Багато проектів в цьому напрямку проводяться спільно з європейськими театральними школами.
• Сам театр – це ще й акторська майстерня, в якій проходять навчання майбутні актори і режисери.
• Кількість міжнародних театральних премій, які за свою тридцятирічну історію отримав Театр Леся Курбаса, обчислюється десятками – його внесок у світове театральне мистецтво визнають критики багатьох країн, а самі артисти успішно гастролюють як по Україні, так і за кордоном.
• Постановки театру – це потужна психологічна терапія, яку варто хоча б раз випробувати самим.

Особливість театральної школи, якої дотримуються актори театру – в унікальному балансі між експресією руху, красою і силою тіла, і володінні емоціями. Побачити це незвичайне поєднання можна на одній з вистав.

Що подивитися в театрі Леся Курбаса у Львові

Репертуар театру поєднує в собі як класичні і звичні глядачам вистави, наприклад, знамениту «Дванадцяту ніч» Шекспіра або «Лісову пісню» Лесі Українки, так і більш сучасні постановки – ту ж п’єсу Теннесі Уільямса «Раптово минулого літа», «Ножі в курицях » Девіда Гарровера або« Королева краси »Мартіна МакДонаха. Всі вони вже завоювали любов львівських глядачів і не раз були представлені в інших містах на гастролях. Але саме в своєму «будинку», на театральній сцені Театру Леся Курбаса у Львові, вони особливо яскраво висловлюють всю красу і глибину акторської майстерності.

З нами ви вирушите в незвичайну подорож в найсучасніший оплот муз Львова, дізнаєтеся більше про історію Театру Леся Курбаса і зможете побувати на прекрасних спектаклях, яким аплодує весь світ.

Rejestracja