Палац Сапегів (5 цікавих фактів)

Палац Сапегів у Львові – архітектурна пам’ятка, зведена ще у 1867 році на кошти князя Леона Сапєги. У будівлю було вкладено кругленьку суму, а саме будівництво привертало увагу місцевих мешканців незвичайними рельєфами та фактурами. Сьогодні споруда є окрасою міста Лева. Сюди щороку приходять сотні туристів. Відвідавши стіни колись дуже дорогого і незвичайного Палацу Сапегів, ви дізнаєтеся:

• Чому будівлю називають «чарівною скринькою»?
• В чому полягає унікальність декору фасаду?
• Хто і чому порівнював Палац із Лувром?
• Хто врятував унікальну архітектурну пам’ятку від руйнування?

Палац Сапегів у Львові: 5 цікавих фактів

Палац Сапегів у Львові можна сміливо назвати дорогою примхою маршалка Галицького сейму Леона Сапеги. Бо у 1867 році йому здалося, що його двоповерхова резиденція є надто скромною і її потрібно терміново реконструювати. Для цього із самого Відня до Львова прибув відомий Адольф Кун.

Його завданням стало перетворити Палац Сапегів у розкішну резиденцію. Вже тоді ця реконструкція викликала подив місцевих мешканців, бо будівлю зводили у незнайомому в той час необароковому стилі. Відтак, містяни почали називати цю споруду «чарівною скринькою».

– Це була одна з перших необарокових будівель у Львові.
Ба більше, у реконструкцію власник вклав стільки грошей, що містом ширилися слухи, нібито Сапег будує Лувр. За історичними свідченнями, оновлений Палац Сапегів у Львові обійшовся маршалку Галицького сейму чи не дорожче, аніж величний Палац Потоцьких, який був суттєво більшим за квадратурою.
– Вартість реконструкції невеликого двоповерхового палацу квадратної форми була майже такою ж, як зведення розкішного і величного Палацу Потоцьких поряд.
У листопаді 1918 року, коли місто Лева стало ареною військово-політичних баталій українсько-польської війни, у Палаці розмістився штаб українських військ. У радянські часи тут діяла звичайна середня школа. Нині тут працює обласне Товариство охорони пам’яток історії і культури.
– У приміщенні розкішної і дорогої будівлі у різні часи діяли військовий штаб та гімназія. Останню, до речі, донині звинувачують у зведенні прибудови, яка зовсім не пасує королівському фасаду колишньої резиденції маршалка Галицького сейму.

До речі, ще один цікавий факт – розкішний Палац Сапегів міг не вистояти до сучасних днів. Все тому, що його у 1972 році планували… розібрати. Але Львівська обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури виступила на захист пам’ятки. За благодійні внески по пожертви членів товариства споруду було відреставровано.
– Єдина спроба зруйнувати так званий «Львівський Лувр» завершилася поразкою. Небайдужі поціновувачі архітектури та історії врятували пам’ятку власним коштом та зусиллями.
Сьогодні Палац Сапегів – свідок багатьох історичних подій. А ще архітектурна споруда цікава вишуканим декором – кам’яною різьбою ручної роботи.
– Сучасна архітектурна пам’ятка – це будівля в стилі французького бароко (необароко) з декором ручної роботи, м’якою пластикою, рустикацією і пілястрами.

Оцінити розкіш колишньої резиденції князя, а також почути ще чимало цікавих фактів про будівництво «чарівної скриньки» ви зможете, відвідавши у Львові розкішний Палац Сапегів.

Адреса: вулиця Коперника, 40А, Львів.

Як доїхати до Палац Сапегів?

  • Від вокзалу 17 хвилин трамваєм №: 9.
  • Від автовокзалу (вул. Стрийська) 29 хвилин автобусом №: 9.
  • Від аеропорту (вул. Любінська) 32 хвилини тролейбусом №: 9.
  • З мікрорайону Рясне автобусом № 6А, 217А.
  • З мікрорайону Сихів трамваєм № 8; автобусами №: 46, 47А, 53.
  • З мікрорайону Пасічна автобусами №: 15, 47А.
  • З проспекту Чорновола автобусами №: 9, 25, 37.
  • З вулиці Хмельницького трамваєм № 6.
  • З інших місць можна знайти на сайті: онлайн карта маршруток Львова

  Як дійти до Палацу Сапегів?

   • Від вокзалу по вулиці Чернівецькій, Степана Бандери 2200 метрів – 28 хвилин.
   • Від Оперного театру по проспекті Свободи 1300 метрів – 17 хвилин.

Rejestracja