Львівські Ромео і Джульєтта: пам’ятник вічної любові

У центрі Львова зовсім недавно з’явилася нова визначна пам’ятка, яка вже встигла завоювати серця львів’ян і гостей міста. Мова йде про зворушливу і повітряну скульптуру авторства молодого творця Мирослава Гози. Її відразу ж охрестили пам’ятником Ромео і Джульєтті, хоча насправді прототипами закоханих, втілених у бронзі стали зовсім інші хлопець з дівчиною.

Зворушлива історія львівських Ромео і Джульєтти

Героями скульптури послужили середньовічні городяни Львова – знатна дівчина Пелагія Красновська і італійський молодий юрист Паоло Мікеліні. У далекому XVI столітті вони зустрілися на вулицях середньовічного міста, і з першого погляду закохалися один в одного. Італієць привіз до Львова партію вина на продаж, і волею долі зустрівся з батьком своєї майбутньої нареченої, багатим купцем Михайлом Красневським. Незважаючи на очевидну перешкоду, адже Пелагія була ревною православною, а Паоло – не менше релігійним католиком, вони змогли висловити один одному свої почуття. Рідні не перешкоджали їх любові, але перепоною стала більш глобальна напасть – чума, що вирувала в Європі. Поки Паоло був у від’їзді, його кохана захворіла. Відчайдушний закоханий до останнього дня доглядав за своєю Пелагією, зважився сам заразитися – і помер, щоб возз’єднатися з нею назавжди. Саме цю історію відкриває нам пам’ятник Ромео і Джульєтті у Львові.

Цікаві факти про пам’ятник Ромео і Джульєтті у Львові

За словами хроніста Бартоломея Зіморовича, події у Львові сталися раніше, ніж Шекспір написав свою трагедію, і саме вони стали основою для легендарної п’єси;
• Паоло Мікеліні настільки любив свою Пелагію, що, знаючи, що вона хвора на чуму, заздалегідь замовив два однакових надгробки;
• Сама скульптурна група, до якої належить пам’ятник Ромео і Джульєтті, називається фонтан Закоханих, і сьогодні це одне з найвідоміших місць збору закоханих пар в місті Лева.

Чим зайнятися закоханим біля пам’ятника Ромео і Джульєтті

Зрозуміло, для початку помилуватися на витонченість ліній скульптури, її легкість, адже фігури наче застигли в русі, простягаючи руки один до одного. А ще в теплу пору року тут можна здорово повеселитися, бігаючи між водяними гейзерами. Фонтан вважається музичним, так що тут можна провести чудове побачення під романтичну музику, танцюючи між водяними струменями. А кафе, розташоване по сусідству з пам’ятником Ромео і Джульєтті, незмінно пропонує закоханим найароматнішу каву і найсолодші десерти.

Адреса: проспект Вячеслава Чорновола, 2Б, Львів.

Як доїхати до пам’ятника Ромео і Джульєтті?

  • Від вокзалу 20 хвилин автобусом №: 31.
  • Від автовокзалу (вул. Стрийська) 40 хвилин автобусами №: 3А, 9.
  • Від аеропорту (вул. Любінська) 50 хвилин тролейбусом № 9.
  • З мікрорайону Рясне автобусом № 6А, 47А.
  • З мікрорайону Сихів трамваєм № 8; автобусами №: 46, 47А, 53.
  • З мікрорайону Пасічна автобусами №: 15, 47А.
  • З вулиці Хмельницького маршруткою № 20, 25.
  • З інших місць можна знайти на сайті: онлайн карта маршруток Львова

Як дійти до пам’ятника Ромео і Джульєтті?

  • Від вокзалу по вулиці Чернівецькій, Городоцькій, проспекті Чорновола 3600 метрів – 34 хвилини.
  • Від Оперного театру по проспекті Чорновола та Свободи 350 метрів – 5 хвилин.
Rejestracja