Львівська галерея мистецтв – найбагатший музей України

Львівська галерея мистецтв – художній музей, експозиція якого налічує понад півсотні тисяч шедеврів українського та світового мистецтва. Сьогодні установа носить ім’я Бориса Возницького, який багато років присвятив збереженню культурної спадщини та розвитку музею, будучи на посаді його директора.

Сьогодні Львівська національна галерея мистецтв – це:

– Понад 62 тисячі експонатів;
– 13 тематичних мистецьких відділів;
– 13 філій, розкиданих по Львову та Львівщині;

У стінах музею можна побачити творіння митців Італії, Іспанії, Австрії, Франції, Чехії, Польщі, Нідерландів, країн Далекого Сходу та ін. Тут і колекції скульптур, і виставка меблів, і унікальні мистецькі роботи знаних художників.

Львівська галерея мистецтв та скарби з усього світу

Переоцінити багатства Львівської галереї мистецтв неможливо. Бо це той музей, який зібрав у своїх колекціях видатні твори з різних куточків світу. Уся експозиція складається із 13 тематичних частин:

• Італія. Тут представлені зразки раннього живопису, а також можна побачити унікальні експонати такі як рельєф «Три хрести на Голгофі», твір Андреа Соларіо (учня Леонардо да Вінчі) «Се Людина!» та батальне полотно «Битва під Парканами в Угорщині» Мартіно Альтамонте.
• Іспанія репрезентована творіннями Хосе де Рібера, Ігнасіо Сулоага та Франсіско Гойя.
• Нідерланди та Фландрія. У цьому відділі можна ознайомитися із таким стилем як караваджизм XVII століття, а також побачити найкращий портрет у збірках Львівської національної галереї мистецтв авторства П. П. Рубенса. І звісно ж, варто звернути увагу на різноманіття гобеленів.
• Голландія особливо цікава творчістю Герріта ван Хонтхорста.
• Німеччина. Цей відділ приваблює, перш за все, унікальним батальним полотном із зображенням чарівних пейзажів Хотинської фортеці. Йдеться про твір «Ян ІІІ Собеський в баталії під Хотином». Автор – Андреас Стех.
• Австрія. Тут представлені і релігійні образи, і алегорія, і антична тематики, і портрети.
• Франція. У цьому відділі ви дізнаєтесь, що таке «бісквіт» у скульптурі та чим цікавий талант живописця Жоржа де Латура, творів якого залишилося у світі дуже мало.
• Польща – одна із найбагатших експозицій. Тут представлено як найдавніші твори, датовані ще 1530 роком, так і сучасні шедеври С. Дембицького, Ф. Вигжевальського та ін.
• Угорська імперія та Чехія. Ці країни поєднали не через схожість їхнього мистецького таланту, а тому що саме ці збірки є чи не найменшими у колекції музею. Проте теж мають неабияку цінність.
• Країни Далекого Сходу. Колекція порцеляни, унікальні сувої, панно. Тут можна побачити вишивку на шовкові, фігурку з нефриту Шоу-Сіна, а також дізнатися більше про техніку лакового живопису.
• Російська імперія. Тут експонуються роботи Михайла Врубеля, Іллі Рєпіна, Архипа Куїнджі та ін.
• Декоративно-ужиткова експозиція. Відділ експонує панно та гобелени, каміни, меблі, вироби з кришталю та порцеляни.
• Італійське мистецтво ХХІ ст. Цікаві твори, які поповнили колекцію Львівської національної галереї мистецтв у 2012 році. Це роботи сучасних художників Італії, які абсолютно безкоштовно передали їх музею в рамках «Днів Італії в України» у відповідь на звернення Бориса Возницького.

Зважаючи на багатства музею, його експонати вставлені для огляду у різноманітних філіях у Львові та на Львівщині. Йдеться про Палац Потоцьких, Каплицю Боїмів, Музей мистецтва давньої української книги, Олеський, Підгорецький та Золочівський замки, Музей найдавніших пам’яток Львова та інші філії.

Rejestracja