Синагога Цорі Гілод – свідок значущих подій в житті Львова

Синагога Цорі Гілод з’явилася на карті Львова не так вже давно: менше 100 років тому магістрат надав дозвіл на будівництво синагоги на ділянці, який сьогодні знаходиться на вулиці Братів Міхновських, 4. Натомість назва цього храму і його історія заслуговують на окрему згадку.

Передумови створення синагоги

Однойменне благодійне товариство Львова почало своє існування ще в 1899 році. Тоді меценати і волонтери товариства займалися допомогою сиротам і людям похилого віку Львова. Поступово невеличке приміщення фонду перестало вміщати всіх охочих допомогти або помолитися за здоров’я сиріт і людей похилого віку, і виникла ідея звести на його місці синагогу.

Особливістю свіжозбудованої синагоги став розпис, яку виконав у 1935-1936 році художник Максимилліан Кугель. А за архітектурні риси відповідав відомий скульптор Альберт Корнблут. Завдяки йому синагога Цорі Гілод стала одним з найпрекрасніших іудаістських храмових будівель Львова.

Чим цікава синагога Цорі Гілод

Головна відмінна риса синагоги – це, звичайно, розпис Кугеля. Але і просторий молитовний зал, різьблені галереї, зображення на стінах і вітраж у формі зірки Давида приковують погляд моментально.

Цікаво, що навіть під час захоплення Львова фашистськими військами, синагога Цорі Гілод практично не постраждала. Їй пощастило: будівлю просто використовували як склад всі ці роки. Сьогодні синагога Цорі Гілод яавляєтся діючою синагогою Львова і приймає гостей, щоб продемонструвати красу і велич архітектурного задуму і художнього оформлення своїх залів.

Rejestracja