Парк Богдана Хмельницького: цікавинки про улюблений парк львів’ян

Парк Богдана Хмельницького у Львові – це громадський парк і пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення. Він має багату історію, яка тягнеться ще з радянських часів. І йому прогнозують не менш цікаве майбутнє – зусиллями творчого колективу, який працює над розвитком комплексу сьогодні.

• Чому у парку було два центральних входи?
• Яка довжина центральної алеї?
• Як фонтан «Кульбаби» пов’язаний із КДБ?
• Чим цікавий Парк Хмельницького сьогодні?

Парк Богдана Хмельницького

Парк Хмельницького може розповісти дуже багато про особливості паркового мистецтва за часів СРСР та про труднощі його розвитку у Львові сьогодні. Але найважливіше те, що тут завжди можна відпочити та взяти участь у цікавих розважально-освітніх заходах.

Парк Хмельницького і його таємниці

Парк Богдана Хмельницького у Львові був закладений як гостра необхідність створити у місті Лева територію для відпочинку трудящих – у 1951 році на місці стихійного сміттєзвалища. Це була вказівка сталінської верхівки, а тому розбудовували Парк культури і відпочинку трудящих радянського зразка цілих 8 років. На совість.

Перше, чим вирізнявся Парк Хмельницького – два парадні входи. Один внизу – виокремлений колонадами корінфського ордеру. Другий – вгорі, якраз біля піонерського табору. Після того, як табір було ліквідовано, цей вхід закрили Монументом Слави – одним із найскандальніших сьогодні пам’ятників у Львові.

З’єднує ці частини алея довжиною 800 метрів. По обидва боки – відпочинкові зони, фонтани, клумби.

До речі, про фонтани. Напевне, однією із «родзинок» Парку Богдана Хмельницького є цікаві фонтани «Кульбаби» перед центральним входом. Насправді ж це не прості фонтани. Їх облаштували тут у 1970-х роках. На потреби КДБ. Адже зовсім поряд знаходилась адміністративна будівля із обладнанням, яке потребувало постійного охолодження. Відтак, газон перед входом у парк замінили «Кульбабами».

Парк Богдана Хмельницького

Колись на території Парку Богдана Хмельницького стояли також величні монументи Сталіну, Леніну і Карлу Марксу. Сьогодні від них немає ані сліду. Залишилися з тих часів хіба що колонада та будівля кінотеатру «Дружба». А ще стадіон «Юність», який планували реконструювати, але поки що безрезультатно.

Натомість, у сучасному парку успішно працює майданчик атракціонів для дітей. Щороку дирекція старається оновлювати асортимент розваг та розвивати інфраструктуру. Тут є і велетенське «чортове колесо», на якому можна оглянути околиці, і відомі атракціони «ланцюговий», «автодром», «космос» та ін. Також тут облаштовано мотузковий майданчик для дітей.

Парк Богдана Хмельницького

Зрештою, приваблює сучасний Парк Хмельницького і своїм культурним життям. Тут постійно відбуваються різноманітні виставки просто неба, кінопокази, музичні фестивалі, ярмарки, а також щорічно проводиться фестиваль ретро автомобілів Leopolis Grand Prix.

Реєстрація