Палац Потоцьких

Якщо під час вашої подорожі по Львову ви опинитеся на вулиці Коперника, вашу увагу точно приверне це розкішна будівля за візерунчастими кованими воротами. Палац Потоцьких у Львові – це одна з тих пам’яток, які варто відвідати обов’язково, щоб глибше поринути в історію як самого міста, так і всієї України.

Династія Потоцьких і їх родове гніздо у Львові

Династія родини Потоцьких налічує понад вісім століть, і за цей час прізвище Потоцькі не раз звучала в історії: серед її представників провідні політичні діячі і воєначальники, покровителі мистецтва і градоначальники. І родове гніздо Потоцьких існувало в цій частині міста ще з XVII століття. Але свій теперішній вигляд Палац Потоцьких у Львові придбав в середині позаминулого століття, коли його будівництвом зайнявся тодішній намісник Галичини, граф Альфред Потоцький.

Він захоплювався мистецтвом і виступав меценатом, тому для свого головного маєтку вибрав проект в кращих традиціях французького класицизму. А архітектор Ю. Цибульський допрацював його і керував спорудженням палацу.
Незважаючи на те, що володіння графів Потоцьких перебували в багатьох польських та українських містах, саме цей особняк став головною резиденцією і призначався для урочистих прийомів і балів.

Особливості архітектури: що цікавого подивитися в палаці

Відвідувачі можуть гідно оцінити, як інтер’єр палацового комплексу, так і його зовнішнє оздоблення: в архітектурному вирішенні задіяні прийоми класицизму і їх об’єднання з бароковими мотивами, а вишуканий парк, навколишній Палац Потоцьких у Львові, заслуговує на окрему згадку.

Внутрішнє оздоблення зачаровує своєю розкішшю і красою: інтер’єри за своїм оформленням успадковують знамениті зали палаців французького «короля-сонця” Людовика XVI. Відвідувачі можуть побувати в просторому дзеркальному залі для танців, прикрашеному ліпниною, а також в «блакитній вітальні», прикрашеної настінним розписом.

Цікаві факти про Палац Потоцьких у Львові:

Чи знаєте ви, що з цією палацовою спорудою пов’язано кілька цікавих історій:
• Після закінчення Першої Світової Війни частина палацу виявилася зруйнована через … авіакатастрофи: американський пілот під час своїх показових виступів врізався прямо в ліве крило. Після цього Палац Потоцьких у Львові відновлювався більше десяти років;
• А в середині XX століття тут … можна було одружитися – при СРСР в приміщенні палацового комплексу розташовувався ЗАГС.

Що сьогодні подивитися у Палаці Потоцьких у Львові

Сьогодні ця будівля – пам’ятник архітектури і музейний комплекс. Уже в нашому столітті в його залах розмістила свої експозиції Львівська художня галерея. І тепер відвідувачі зможуть не тільки побачити приголомшливий особняк і його відмінно збережене внутрішнє оздоблення, що дозволяє уявити собі, як жили представники львівської аристократії XIX-ХХ століть, а й помилуватися на велику виставку творів мистецтва XVIII століття. Втім, і сам Палац Потоцьких у Львові – це справжній шедевр архітектурної думки, який варто побачити кожному відвідувачу міста.

Вартість вхідного квитка:

  • Для дорослих – 90 грн; для студентів – 50 грн; для дітей – 20 грн.


Адреса: вулиця Коперника, 15, Львів.

Як доїхати до Палацу Потоцьких?

   • Від вокзалу 17 хвилин трамваєм №: 9.
   • Від автовокзалу (вул. Стрийська) 29 хвилин автобусом №: 9.
   • Від аеропорту (вул. Любінська) 32 хвилини тролейбусом №: 9.
   • З мікрорайону Рясне автобусом № 6А, 217А.
   • З мікрорайону Сихів трамваєм № 8; автобусами №: 46, 47А, 53.
   • З мікрорайону Пасічна автобусами №: 15, 47А.
   • З проспекту Чорновола автобусами №: 9, 25, 37.
   • З вулиці Хмельницького трамваєм № 6.
   • З інших місць можна знайти на сайті: онлайн карта маршруток Львова

   Як дійти до Палацу Потоцьких?

     • Від вокзалу по вулиці Чернівецькій, Степана Бандери 2200 метрів – 28 хвилин.
     • Від Оперного театру по проспекті Свободи 1300 метрів – 17 хвилин.

Реєстрація