Аптека-музей міста Львів — унікальна пам’ятка історії

Аптека музей у Львові фармацевтичний заклад заснований одним з перших ще в далекому 1735 році. Протягом століть допомагав львів’янам у лікуванні різноманітних хвороб, пропонуючи їм настоянки, лікувальні мазі, різні відвари, власноруч приготовлені аптекарями на аптечній кухні.

Історія створення аптеки-музей

Власне, правильна назва цієї фармації – “Під чорним орлом”. Такі назви у старовину мали багато львівських закладів. Та й сьогодні на поличках аптечної експозиції ви можете побачити склянки та флакони з гравіюванням у вигляді оленя чи зірки — це збережені старовинні ємності з інших фармацій Львова “Під золотим оленем” та “Під золотою зіркою”.

Львівська Музей аптека є найдавнішою у місті та однією з найстаріших в Україні. Час її заснування відомий та відображений на масивній вивісці — це 1735 рік. А засновником фармації став військовий аптекар Наторп. Саме йому можна завдячити розкішними інтер’єрами, які збереглися майже у первинному вигляді.

Протягом віків власники змінювались, але кожен вносив щось нове до її інтер’єру: розпис стін та стелі, віконні вітражі, фрески. Відвідувачі цього закладу можуть побачити все це на власні очі.

Цікавинки аптеки-музей міста Львів

Що ж цікавого можна побачити в музеї-аптеці?

 • Перше, що бачать відвідувачи — розкішну торгівельну залу, у якій в масивних шафах розставлена величезна колекція аптечного посуду та старовинних флаконів з ліками.
 • Рідкісні засоби лікування та ємності для їх зберігання — ще одна цікава частина екскурсії в “Під чорним орлом”.
 • Старовинне приладдя, що використовувалось в фармації, представлене тут у різноманітті, яке дозволяє уявити в деталях, наскільки тяжкою та кропіткою була аптекарська праця.
 • Детально відновлений інтер’єр кокторію — середньовічної аптечної кухні — ще один цікавий зал. В ньому досі збережене приладдя, якому понад 200 років!

Легенди аптеки музею “Під чорним орлом”

Про музей аптеку збереглося декілька історичних фактів, а також ходять цікаві легенди.

Наприклад, чи знаєте ви, що кольорові пляшечки для ліків, виставлені у шафах першого залу, виготовлені з особливого “рубінового скла”. Це спеціальний матеріал, вироблений із додаванням золота, який дозволяє зберігати делікатні суміші інгредієнтів довгий час.

Ще один цікавий факт — у аптеці музеї Львову ще зі 100 років тому львів’яни купували… вино! Так, фармацевти виготовляли спеціальні вина для лікування хвороб шлунку та анемії. Ще й досі одне з приміщень має вигляд погребу — саме тут зберігалися бочки з вином, а у неділю проводились навіть дегустації для заможних мешканців.

До речі, відвідувачі музею можуть і зараз купити тут особливе “залізне вино”, яке має лікувальні якості.

Вартість вхідних квитків:

 • Музей-аптека – 30 грн, пільговий – 20 грн, дитячий – 15 грн.

Як потрапити до аптеки-музей

Як і 300 років тому, музей знаходиться за адресою вул. Друкарська, 2, на розі з вулицею Ставропігійською. Потрапити туди можна як у складі львівських екскурсій, так і самотужки. Вхідні білети можна придбати безпосередньо на вході. Майте на увазі, що можливість знімати фото та відео у музеї оплачується окремо.

Адреса: вулиця Старопігійська, 3, Львів.

Які туристичні місця знаходяться поруч Аптеки-музей?

Як доїхати до Аптеки-музею “Під Чорним Орлом”?

 • Від вокзалу 15-20 хвилин трамваєм №: 1.
 • Від автовокзалу (вул. Стрийська) 35 хвилин автобусами №: 3А, 9.
 • Від аеропорту (вул. Любінська) 30 хвилин тролейбусом № 9.
 • З мікрорайону Рясне автобусом № 6А, 217А.
 • З мікрорайону Сихів трамваєм № 8; автобусами №: 46, 47А, 53.
 • З мікрорайону Пасічна автобусами №: 15, 47А, 50.
 • З проспекту Чорновола автобусами №: 25, 37, 50.
 • З вулиці Хмельницького трамваєм № 6.
 • З інших місць можна знайти на сайті: онлайн карта маршруток Львова

Як дійти до Аптеки-музею “Під Чорним Орлом”?

 • Від вокзалу по вулиці Чернівецькій, Городоцькій, проспекті Свободи 2100 метрів – 28 хвилин.
 • Від Оперного театру по вулиці Краківська 550 метрів – 7 хвилин.

Реєстрація