Міський арсенал Львова: погляд крізь століття

Почнемо з того, що міський арсенал – це історична будівля. Його споруда датується епохою Речі Посполитої, а точними датами вважається – 1554-1556 роки. При цьому, історики стверджують, що споруджений арсенал на старіших спорудах, і частина його кладки старший мало не на два століття!

5 причин відвідати міський арсенал:

1. Пройтись оборонною спорудою в центрі міста.
2. Побачити унікальну експозицію зброї.
3. Дізнатись про події, які відбувались у Львові в період Ренесансу, що пов’язані з Арсеналом.
4. Посмакувати смачними реберцями в ресторані, який знаходиться на нижньому ярусі приміщення.
5. Відвідати музей зброї, який знаходиться в міському арсеналі.

Сам по собі міський арсенал Львова – не є химерною або помпезною будівлею історичного центру. Але він по-своєму вражає своєю міццю, лаконічністю, зовсім не властивою Ренесансу, і добротністю. Військове минуле цієї оборонної споруди просто-таки сочиться з кожного каменю червоної цегляної кладки, і відразу ж налаштовує відвідувачів на потрібний лад.

Свого часу Львів перебував в самому центрі перетину шляхів із Заходу на Схід і з Півночі на Південь. Через це місто регулярно страждало від загарбницьких дій. З цієї причини градоначальники були змушені облаштувати мережу оборонних споруд, однією з частин якої стала саме ця будівля, пов’язана зі стіною і виконувала функції форту. Причому її призначення було самим що не є войовничим – споруда використовувалася для відливу гармат і зберігання боєприпасів.

Що ще цікавого було в міському арсеналі?

Крім оборони міський арсенал займався і більш прозаїчними, але не менш корисними з точки зору закону речами – наприклад, тортурами і стратами злочинців. В кінці XVIII століття тут тримали полонених гайдамаків, а після захоплення австрійськими військами міський арсенал Львова остаточно переобладнали в тюремні каземати.

І тільки при СРСР сувору будівлю передали під музей – з 1981 року тут влаштувався музей зброї. Таких сховищ на всій території України більше немає, так що тепер він вважається унікальною експозицією, що налічує тисячі цікавих експонатів різних епох.

Що можна побачити та чим зайнятися в міському арсеналі

Найголовніше, чим славиться музей – це, звичайно ж, експонати, які розкривають історію збройової справи Європи від раннього Середньовіччя до сучасності. Екскурсії по музею розкриють вам всі тонкощі озброєння різних епох.

Якщо ж ви любите історію, розповіді про створення міського арсеналу допоможуть вам глибше пройнятися в побут і подієвий ряд Львова епохи Ренесансу. А наочним підтвердженням войовничості й натхнення захисників міста послужить знаменита статуя Святого Михайла, яка в XVI столітті прикрашала міські стіни.

Але не історією єдиної славен міський арсенал: зараз в приміщенні музею нерідко проходять культурні події Львова, а нижній ярус і зовсім став об’єктом пильної уваги гастротуристів: тут розташувався ресторан знаменитого бренду Fest! «Реберня під Арсеналом», де всі відвідувачі можуть відпочити після екскурсії і спробувати фірмові ребра на грилі.

Загалом, побувати в Міському арсеналі варто неодмінно, адже він давно і міцно зайняв свої позиції на карті туристичного Львова і як історична споруда, і як незвичайний музей, і як місце відпочинку і розваг.

Вартість вхідного квитка:

  • Для дорослих – 50 грн; для студентів та пенсіонерів – 30 грн.


Адреса: вулиця Підвальна, 5, Львів.

Які туристичні місця знаходяться поруч Арсеналу?

Як доїхати до міського арсеналу?

   • Від вокзалу 15-20 хвилин трамваєм №: 1, 9; автобусом № 29.
   • Від автовокзалу (вул. Стрийська) 25 хвилин автобусами №: 3А.
   • Від аеропорту (вул. Любінська) 30 хвилин тролейбусом № 9 + трамваєм № 2.
   • З мікрорайону Рясне автобусом № 6А, 217А, 47A.
   • З мікрорайону Сихів трамваєм № 8; автобусами №: 46, 47А, 53.
   • З мікрорайону Пасічна автобусами №: 15, 47А.
   • З проспекту Чорновола автобусами №: 26, 37.
   • З вулиці Хмельницького трамваєм № 6.
   • З інших місць можна знайти на сайті: онлайн карта маршруток Львова

Як дійти до міського арсеналу?

   • Від вокзалу по вулиці Чернівецької, Городоцькій, проспекті Свободи, площі Ринок 3500 метрів – 44 хвилини.
   • Від Оперного театру по вулиці Лесі Українки та Підвальній 850 метрів – 10 хвилин.
   • Від площі Ринок по вулиці Руська 400 метрів – 5 хвилин.

Реєстрація