Екскурсія Львів Єврейський: дізнайтеся історію міста з нового боку

Щопонеділка

Менеджер туру Юлія

+38 (098) 014-24-42

+38 (095) 738-21-19

arrow down

Ціна 100 грн

5 причин відвідати екскурсію:

  1. На початку ХХ століття євреї становили майже чверть населення Львова;
  2. Видатними львів’янами були засновник науки про єврейство Шломо Єгуда Лейб Раппопорт, автор гімну Ізраїлю Имбер Нафталі Герц, голлівудський актор Пол Муні, який народився також в цьому місті;
  3. В архіві єврейських фільмів імені Стівена Спілберга одним з перших експонатів став чорно-білий документальний фільм про Львів. Його цінність неймовірно висока, адже це одне з останніх відео про життя євреїв, зняте до Голокосту;
  4. Сучасний Ізраїль багато в чому завдячує саме львівським вихідцям: знаменитий архітектор Тель-Авіва Пінхас Хітт починав свій професійний шлях саме у Львові, а наш сучасник Ігор Броун став талановитим скульптором, роботи якого прикрашають Петах-Тікви, Рішон-ле-Ціон, а також площі міст Туреччини, Південної Кореї, Португалії;
  5. Незважаючи на руйнування синагоги Львова, її пам’ять увічнена в назві оригінального ресторану на Староєврейській вулиці. Тут знаходиться Галицько-жидівська кнайпа «Під Золотою Розою», в якій можна спробувати національну єврейську кухню і вдосталь поторгуватися над рахунком з офіціантом.

Екскурсія “Єврейський Львів”

Єврейський Львів

(початок: площа Ринок)

Детальніше про екскурсію

Громада євреїв у Львові вважається однією з найстаріших в нашій країні. Тут виникли свої особливі традиції, що сформувалися за рахунок постійного переходу міста від однієї держави до іншої. На пам’ять про події, що стали історією, в тому числі і історією єврейського народу, у Львові залишилося чимало пам’яток, таких, як Синагога Золота Роза або будівлі колишнього єврейського кварталу.

Історія львівських євреїв

Історики вважають, що євреї у Львові з’явилися практично відразу після заснування міста: тоді, в середині XIII століття в нове місто стали переїжджати євреї-раббаніти і караїми південно-східної Європи. А ось перші згадки про єврейську громаду з’явилися через століття.

Причому, з часом єврейських громад у Львові стало навіть дві! Одна з них розташовувалася в межах міських стін, друга ж, більш численна, жила на території підніжжя Замкової гори в районі Краківського передмістя. У кожної громади була своя синагога у Львові, а ось кладовище було загальним, і розташовувалося в районі теперішнього Краківського ринку.

Євреї, які жили в межах міських стін, зобов’язані були селитися в своєму власному єврейському кварталі, який мав кордон за сучасними вулицями Івана Федорова, Вірменської та Сербської. Згодом щільність населення в Єврейському кварталі стала настільки високою, що тут з’явилися перші «багатоповерхівки» – деякі з будинків мали рекордні на той час 4-5 поверхів. Квартал був оплотом торгівлі та лихварства, складаючи чималу конкуренцію іншим львівським купцям і торговцям. Непоодинокими були тут і погроми.

Синагога Золота Роза: символ єврейського Львова

Головним символом єврейського народу в Львові досі вважається синагога Золота Роза – одна з найкрасивіших в Європі. Побудована італійськими архітекторами в 1582 році, вона увібрала в себе кращі риси ренесансної архітектури з легким нальотом готики. Її будівництво та існування обросло чималою кількістю легенд і курйозів. Так, земля, на якій побудували синагогу Львова, чи не була затребуваною, адже до цього на ній розташовувався перший в місті … бордель. Почасти тому її виділили євреям, тонко познущавшись над ними. Потім вже побудований будинок сподобався єзуїтам, і вони навіть отримали дозвіл на облаштування свого монастиря на цьому місці. Але зіграла роль чисто єврейська винахідливість городянина Мордехая Нахмановича, який зміг відстояти релігійну споруда для свого народу вельми оригінальним чином, про який вам точно розкажуть екскурсоводи під час подорожі по єврейському Львові.

На жаль, будівля синагоги було варварськи зруйновано фашистськими солдатами під час Другої Світової Війни, але навіть його залишки вважаються культурною спадщиною і включені до фондів ЮНЕСКО.

Тури в яких можна побувати на екскурсії “Єврейський Львів”:

Тур до Львова на 7 днів

Історія єврейського Львова багатогранна і дивовижна, адже вона має давнє коріння і подарувала світові безліч значимих особистостей і подій. А дізнатися про них більше і побачити своїми очима блискучий зразок релігійної архітектури – синагоги «Золота Роза» ви зможете на нашій екскурсії «Львів Єврейський».

Інші тури

Автобусна екскурсія №2 (3 години)

150 грн

Екскурсія Львовом на автобусі - це зручно. А якщо це екскурсія що розпочинається та закінчується в місцях, що сповнені розваг, це ще й дуже весело. Вирушайте на екскурсію №2!

Щодня

"Арена Львів": Екскурсія на Знаменитий Стадіон України

60/120 грн

Арена Львів - це величезний стадіон, побудований за європейськими стандартами. Саме тут проходили багато ключові матчі Євро-2012, а зараз він виступає в якості, як тренувальної бази, так і в ролі концертного майданчика. Побачити Львів Арену своїми очима ви зможете під час нашої екскурсії.

Щодня

Екскурсія Панорами Львова: місто з висоти пташиного польоту

100 грн

Екскурсія “Панорами Львова” допоможе вам побачити Львів так, як його бачать птахи, пролітаючі над містом. Від Ратуші до готелю “Панорама” ви завітаєте на кращі оглядові майданчики міста.

Щодня

Тематична екскурсія "Зброя народів світу"

150 грн

Екскурсія «Зброя народів світу» в львівському Музеї Арсенал – це захоплююча гра-квест для школярів віком 10-15 років, що органічно поєднана з цікавою пізнавальною екскурсією.

Щодня

Костюмована екскурсія "В гостях у Князя Лева"

200 грн

Захоплююча екскурсія по Львову - що може бути краще, якщо ви приїхали в це старовинне місто з дітьми. Ніяких нудних сухих оповідань - тільки містика, таємниці і приголомшливі оповідачі львівських історій, які проведуть вас по таємничих підземеллях.

Щодня

Реєстрація