Дрогобич (Львівська область) – місто з багатовіковою історією

За легендами, Дрогобич був заснований більше 900 років тому. І з тих пір це місто пережило чимало бурхливих подій, війн, став малою батьківщиною для знакових постатей в українській історії і сьогодні приваблює туристів своїми унікальними пам’ятками, рівних яким не знайти не тільки в Україні, а й в усьому світі.

Дрогобич: коротка історія міста довжиною в цілих 9 століть

Дрогобич був заснований десь у кінці XI століття. Саме тоді місцеві слов’янські племена виявили соляні джерела і підземне озеро, з якого стали добувати сіль. Дуже швидко поселення стало центром солеваріння всієї Київської Русі і стало активно розвиватися. Так, до пізнього Середньовіччя Дрогобич став відомий своїм соляним виробництвом і вважався одним з ярмаркових центрів регіону. З того часу збереглися незвичайні назви місцевих вулиць: Жупна, Солоний Ставок, Зварічська.

У Середньовіччі Дрогобич став видним містом – в ньому навіть був розташований власний замок-форт. Тут же народився в 1450 році знаменитий першодрукар Юрій Дрогобич. А в XVI столітті він став «королівським вільним містом». Потім місто переходило під правління Габсбургів, став частиною УНР, повертався до Польщі і з 1939 року став частиною УРСР. А три роки тому Дрогобич відзначив свій 925-річний ювілей.

Пам’ятки Дрогобича та його околиць

Якщо ви приїдете в Дрогобич, вам варто обов’язково побувати в таких місцях:

Всі ці місця створюють у гостей міста уявлення про старовинний образ Дрогобича і розкриють багато його таємниць і секретів.

5 причин побувати в Дрогобичі

Якщо ви раніше не чули про красу Дрогобича, ми наведемо вам 5 аргументів, чому в цьому місті варто побувати кожному туристові, що приїхав на Львівщину.

Дрогобич – це не найвідоміше туристичне місто Львівщини, але тут ви точно зможете відкрити для себе історію цього краю та набратися нових вражень від відвідування незвичайних пам’яток.

Інші тури

Підгорецький замок

грн

Підгорецький замок будували п'ять років - з 1635 по 1640. Ініціатором будівництва виступив гетьман Речі Посполитої Станіслав Конєцпольського. Він вирішив створити тут свою княжу резиденцію і підійшов до справи з запалом - запросив одного з наймодніших в той час в Європі архітекторів. Італієць Андреа дель Аква розробив проект самого палацу, його зовнішній вигляд, декор фасаду і внутрішніх приміщень. Легендарний Гійом де Боплан будував оборонні споруди і зміцнював замок.

Дати :

Cхідниця

грн

Селище Східниця - це один з передмість Борислава, нафтового центру України. Але, незважаючи на близьке розташування до промислового міста, славиться Східниця якраз своїми можливостями для відпочинку і відновлення здоров'я, адже цей курорт користується популярністю як в Україні, так і за її межами. Що подивитися в Східниці і чим зайнятися в цій курортній місцевості? Про це розповімо докладніше!

Дати :

Фортеця Тустань

грн

Фортеця Тустань - пам'ятка унікальна. Другого такого не знайдеш у всій Україні. Цей заповідний край поєднує риси первозданної природи Карпат із середньовічним зодчеством і багатою історією, яка охоплює період з IX по XVI століття. З тих пір Тустань варто в своєму первозданному вигляді і після реставраційних робіт приймає туристів в форматі музею.

Дати :

Унівська лавра

грн

Унівська Лавра - це одночасно і сакральне місце, і видатний архітектурний ансамбль, і історичний пам'ятник, якому немає рівних у всій Україні. Подивитися на її рукотворні чудеса і відчути дух часу, яким просякнуті стіни цього монастиря ви зможете під час екскурсії в Лавру. І це точно те місце, яке варто відвідати, навіть, якщо ви не належите до категорії глибоко духовних людей.

Дати :

Яворівський парк

грн

Поїздка в Яворівський національний природний парк - це один з кращих способів провести пару днів на природі під час вашого візиту на Львівщину. Тут вас чекають запаморочливі пейзажі і різноманітність тваринного і рослинного світу, в тому числі і реліктові або рідкісні види, внесені до Червоної Книги.

Дати :

Реєстрація