Львівський цирк: цікаві факти

Цирк люблять усі. І дорослі, і малі, і старі. Бо тут живуть справжні емоції. Тут можна забути про щоденні клопоти і досхочу посміятися чи подивуватися із людських талантів. Львівський цирк – одне із таких улюблених місць у місті. Тут часто зупиняються із гастролями відомі циркові групи, популярні артисти. Також у приміщенні виступають естрадні зірки, гурти.

П’ять причин відвідати львівський цирк

1. Побачити історичну будівлю, яка пережила і приголомшливий успіх, і загрозливу пожежу.
2. Почути історії про відомих людей та популярні циркові колективи, які тут виступали.
3. Побачити виставу чи отримати кайф від концертного виступу (дивіться афішу).
4. Скуштувати солодку вату, чи просто поринути у світ дитинства з кольоровими кульками і справжніми непідробними емоціями.
5. Це красиве місце для відпочинку. Будівля розташована у підніжжя Святоюрської гори. Перед входом – гарно облаштований простір з лавочками. Поряд – дитячий майданчик.

Львівський цирк: містика поряд

Якщо вірити місцевим легендам та оповідкам, історія цирку у Львові розпочалася не дуже смішно. Розповідають, що уже напередодні свого відкриття на арені трапилася трагедія. Знайшли повішаним одного із клоунів, який не пройшов відбір та не потрапив до львівського цирку на омріяну роботу. Кажуть, звали його Омельян.

Відтоді у стінах будівлі час від часу згадують про клоуна у старому одязі, який нібито може увірватися на сцену під час будь-якого виступу. А тоді так само раптово зникнути. Вірити чи ні? Хтозна…

Історія львівського цирку

У будь-якому випадку в історії, яку розповідають офіційні джерела, про клоуна Омельяна не розповідають. Натомість, є чимало інформації про саму будівлю та її авторів, а також про моторошні події 2011 року:

– Будівля, в якій сьогодні виступають циркові артисти, була зведена у 1969 році. Це споруда купольної форми із двома поверхами. Архітектори будинку цирку у Львові – Адольф Бахматов і Михайло Каневський.
– За роки роботи установи на її сцені виступали колективи з різних куточків світу: з Італії, Німеччини, США, Росії, Казахстану та ін.
– У березні 2011 року у львівському цирку сталася пожежа. Горіло понад 100 квадратних метрів. Вартість збитків склала близько півмільйона гривень. Вже у 2012 цирк знову запрацював у звичному режимі, запрошуючи до Львова нових гостей.
– Сьогодні тут не тільки відбувають концерти та циркові виступи, але й діє дитяча студія.

Останнім часом довкола львівського цирку ведуться серйозні дискусії щодо доцільності та гуманності використання у виступах тварин. Зоозахисники виступають проти такої практики, закликаючи людей не підтримувати вистав за участі тварин, яких під час дресирування нібито мучать. Проте чи буде ця ініціатива реалізована, поки що під питанням.

Незаперечним залишається лише той факт, що цирк – одна із найвідвідуваніших установ у Львові. І хай скільки мине років з дня його відкриття, тут завжди будуть охочі зануритися у світ клоунів, акробатів, силачів та просто хорошого настрою.

Registration