Італійський дворик (7 причин відвідати)

Як острів посеред океану. Так виглядає Італійський дворик в історичній частині Львова. Це затишний куточок в епіцентрі міського життя. Довкола гамірно і людно. А тут грають вініли та пахне італійською кухнею. Це шматочок Венеції з її мереживною архітектурою та романтичним настроєм. Це вишукана пам’ятка XVI століття, подібних якій немає ніде в Україні.

А ще Італійський дворик це:
– Подвір’я унікального Палацу Корнякта, зведеного у 1576 році.
– Затишний ресторан, де завжди можна скуштувати колоритні страви за італійськими рецептами;
– Місце показу безкоштовних фільмів на різноманітну тематику;
– Улюблене місце для проведення джазових і класичних концертів;
– Архітектурний музей середньовіччя під відкритим небом.

Італійський дворик у Львові: 7 причин відвідати

Італійський дворик у Львові ще називають Венеційським або Королівською кам’яницею. Все тому, що тут панує атмосфера, яка нагадує Венецію та Рим. Атмосфера спокою, затишку та романтики. Це одна із невід’ємних частин більшості екскурсій містом Лева, адже подивитися є на що.

– Будівля, яка обіймає венеційське подвір’я зведена таким чином, що не пропускає шуму та галасу ззовні. Навіть якщо за стінами Палацу Корнякта сотні туристів, тут ви не чутимете нічого, окрім свого співрозмовника та музики. Це затишний куточок, де можна сховатися від безупинного щоденного ритму життя і насолодитися спілкуванням чи побути наодинці зі собою.
– Тут ніколи не звучить посередня музика. Тільки джаз. Тільки класика. Або лише романтичні мелодії із справжніх вінілів. Це створює в Італійському дворику особливу атмосферу.
– Це унікальна пам’ятка епохи Відродження. Палац Корнякта збудували за проектом італійських архітекторів Петра з Барбони та Павла Римлянина. А дворик поміж арочними лоджіями довгий час залишався єдиним в Україні. Пізніше схожа будівля з’явилася у Криму – Лівадійський палац.
– Італійський дворик є місцем, де можна смачно поїсти, скуштувавши вишукані італійські страви. Тут працюють кращі кухарі, які готові потішити гостей цікавими смаками пасти, паніні та ін. Окрім того, тут пропонують смачні освіжаючі лимонади за особливими рецептами.

– Це один із найромантичніших куточків Львова. Сюди часто приходять молодята для весільних фотосесій. Тут знайомляться молоді люді, які згодом стають щасливими парами. Сюди запрошують на перші побачення. Зрештою, цьому мабуть сприяє шекспірівська атмосфера. Тим паче, що колись в Італійському дворику часто ставити п’єси Вільяма Шекспіра.
– У дворі Палацу Корнякта зберігаються цікаві пам’ятки.
• Перша – кам’яний лев Лоренцовича. У XVI столітті він був встановлений перед входом у Ратушу. Як символ. У його лапах був щит із вирізьбленим лавровим листком.
• Друга – дзвін “Ісайя” XVI століття. Т
• Третя – хачкарі. Це вірменська надгробна плита з білого мармуру.
• Четверта – стовп ганьби Прагнер, біля якого було страчено багато людей, і серед них запорізького козака Івана Підкову.
– Італійський дворик у Львові вражає. Ілюзією об’єму. Різноманіттям картин на стінах. Антикварними меблями. Це те місце, де обов’язково варто побувати, гостюючи у місті Лева.

Registration