Стрийський парк: затишок та екзотика у центрі Львова

Стрийський парк був закладений у Львові на місці колишнього кладовища у 1879 році. Тут висадили понад 40 тисяч екзотичних дерев, і на площі понад 52 гектари завирувало життя.

Сьогодні Стрийський парк залишається одним із найкрасивіших у Європі і вабить сюди містян та гостей Львова своїми цікавинками:

– Рідкісними породами дерев, таких як тюльпанове, гінкго, червоний дуб;
– Чарівним озером із лебедями, яких можна годувати з рук;
– Дитячою залізницею, де маленькі хлопчики і дівчатка можуть спробувати свої сили у професії залізничника;
– Багатою оранжереєю;
– Освіжаючим джерелом.

Стрийський парк: 7 цікавих місць, які варто побачити

У світі так заведено, що кожне місто, яке себе поважає, має у своїх межах парк. Територію, яка вабить затишком, затінком та є «зеленими легенями» серед гамірних вулиць. Стрийський парк – серце і легені Львова. Тут на 52 гектарах висаджено тисячі дерев на кущів, більшість із яких – реліктові. Тут є своє озеро з лебедями. Тут багато затишних алей із зручними лавочками.

І звісно ж, тут є свої особливі цікаві місця, які варто побачити, потрапивши до парку вперше:

– Тарасова верба. До сторіччя похорону великого Кобзаря біля озера з лебедями у Стрийському парку висадили вербову гілку, яку привезли із казахської землі. Сьогодні дерево носить присвяту Тарасові Шевченку.
– Джерело. Тут можна напитися чистої води. У гарячу пору це особливо актуально. Окрім того, джерело цікаве своїм оформленням. Ви побачите барельєф Котигорошка зі Змієм. Це робота львівських студентів в подяку за будівництво парку.
– Оранжерея. Тут завжди можна помилуватися цвітінням квітів, а також роздивитися каскадний фонтанчик.
– Водонапірна вежа. Колись ця споруда виконувала свою пряму функцію – забезпечувала околиці водою. Сьогодні тут розмістився колоритний ресторан, в якому можна смачно перекусити та відпочити.
– “Івасик-Телесик” – нещодавно відреставрований фонтан, який обладнали також підсвіткою у вечірню пору та звуковим супроводом. Автор скульптури – Яків Чайка.
– Дитяча залізниця. Це особливий куточок парку, в якому керують… діти. «Вітерець, саме так називається потяг, який успішно їздить парком, готовий взяти у пасажири і малих, і дорослих. А от увесь залізничний персонал – винятково діти. Це цікаво і по-особливому атмосферно.

Зрештою, 7-ма причина відвідати Стрийський парк – його природне багатство. Тут ростуть тюльпанові дерева і японський бузок, кактуси, орхідеї і фікуси. А ще саме тут висаджена «Царівна однієї ночі» – кактус, який цвіте раз на рік і лише кілька годин уночі.

Registration