Парк «Погулянка»: 5 цікавих і маловідомих фактів

«Погулянка» – лісопарк площею 100 гектарів у одному із районів Львова. Це один із найстаріших парків у місті, історія якого тягнеться ще із XVII століття. Колись ця місцевість була частиною пасіки бургомістра Яна Аттельмаєра, а от парком для прогулянок її зробив на початку XIX століття відомий львівський адвокат Францішек Венґлінський.

Незважаючи на те, що сьогодні «Погулянка» не є туристичним об’єктом і її важко назвати яскравою цікавинкою міста, колись цей парк був справді особливим. Про це свідчать історичні факти та свідчення людей. Які ж таємниці приховує «Погулянка»?

– Колись тут діяли ресторани та був організований своєрідний відпочинковий комплекс для містян. У часи, коли господарем був Йоган Дістль, тут можна було покататися на човнах. А вже у роки іншого власника Йогана Кляйна – випити свіжого пива та скуштувати найсмачніших у Львові курчат. Тоді цю місцевість у народі називали «Львівською Швейцарією». Також свого часу тут працював доволі великий винний завод.
– «Погулянка» була головним постачальником води для Львова. Тут розташовувався водозбірник, який можна побачити і сьогодні. На фасаді зображені німфи. Шкода лишень, що сама споруда доволі занедбана і не оберігається містом.
– У глибині парку є церква УГКЦ, яка діє сьогодні. Це храм Матері Божої Неустанної Помочі, який був зведений ще у 1897 році.
– У радянські часи тут діяв справжній зоопарк, в якому можна було побачити навіть екзотичних тварин.
– У парку «Погулянка» працював перший в Україні трамплін із штучним покриттям. Його датують ще 1970 роком.

А ще з парком «Погулянка», як і з більшістю місцин у Львові, пов’язана таємнича легенда. Про дівчину, яка закохувала у себе чоловіків і за рахунок їхніх почуттів до неї ніколи не старіла. Доки один із місцевих лікарів не розкрив її таємниці та не змусив саму красуню закохатися у нього без взаємності. На згадку про цю історію на території «Погулянки» досі стоїть стара хата, у якій нібито й жила та дівчина, що приворожувала чоловіків заради вічної молодості.

Зрештою, відвідати парк «Погулянка» у Львові варто навіть тому, що тут можна сховатися від гамору міського життя. І просто відпочити. Погуляти. Послухати спів птахів, яких у парку живе понад 20 різних видів.

Registration