Пам’ятник Юрію Змієборцю

Символізм та народний погляд на львівського Змієборця

Чому саме Юрій Змієборець? Причина вибору такої концепції у символізмі. Георгій Переможець є покровителем всіх воїнів, які загинули в боротьбі за справедливість. Це реальна історична особистість, яка перемогла змія, що пожирав людей. Але самого героя було страчено за начебто зраду імператора. Відтак, постать Змієборця збереглася у розповідях, легендах та переказах.
Монумент має динамічний стиль. Це мужній Юрій Переможець верхи на коні, що стоїть «дибки». У руках Юрія – гострий спис, яким він цілить у змія. Образ витриманий мужнім, непереборним. Відтак, монумент нагадує про сміливість та відданість правоохоронців – борців зі злочинністю.

Автори монументу – архітектор Олексій Ярема, мистці Андрій та Володимир Сухольські, а також конструктори Захар Бліхарський та Богдан Ониськів. Сам пам’ятник постав тут у вересні 1999 року. До цього тут, на колишній площі Смольки височів монумент відомому польському політику Францишеку Смольці.
В народі пам’ятник Юрію Змієборцю має зовсім іншу назву – “Зять тещі зуби лікує!”. Так з гумором називають скульптуру місцеві мешканці.

Registration