Пам’ятник Івану Федорову: дізнаємося більше про книговидання і старовинному Львові

Пам’ятник хотіли спорудити ще в 1945 році і доручити його створення хотіли найвідомішому скульптору Івану Северу. Однак майстер запросив занадто велику суму і будівництво відклали – майже на двадцять років.

У самому центрі Львова у Порохової вежі та башти Корнякта височить один із символів міста Лева – пам’ятник Івану Федорову. Сама особистість першодрукаря вважається легендарною, а його статуя обросло своїми історіями і таємницями.

Незважаючи на те, що звели цей монумент всього якихось 43 роки тому, він полюбився місцевим жителям і туристам. Значна фігура першодрукаря дивиться в бік, де в XVI столітті була розташована перша львівська друкарня. А його поза символізує доступ до знань, який відкрив Федоров українського народу.

5 причин побувати біля пам’ятника Івану Федорову

1. Місце, де стоїть пам’ятник, саме по собі оповите безліччю історій, адже він є сусідами зі знаменитим Королівським Арсеналом, церквою Успіння, яку вінчає Вежа Корнякта, міською Ратушею.
2. Особистість першодрукаря Федорова гідна окремої екскурсії, адже для свого часу він був справжнім революціонером.
3. Історія зведення пам’ятника має свої цікаві аспекти, які ви теж дізнаєтеся в ході екскурсії.
4. На нашій екскурсії Ви дізнаєтеся про життя старовинного Львова за часів, коли жив Іван Федоров.
5. І, звичайно, ви точно захочете дізнатися, як пов’язані між собою Іван Федоров і Дарт Вейдер.

Ми запрошуємо вас пройти славний шлях старовинними львівськими вулицями, дізнатися історію першодрукаря Івана Федорова та його зв’язок зі Львовом, адже саме тут пройшли останні місяці життя видатного діяча епохи Відродження. З ім’ям Федорова пов’язано чимало таємничих подій, починаючи від таємниці його поховання до того, скільки насправді пам’ятників, які йому присвячено у Львові. І ці таємниці вам відкриє наша екскурсія.

Registration