Пам’ятник Франку, Львів: Історія створення

Пам’ятник хотіли спорудити ще в 1945 році і доручити його створення хотіли найвідомішому скульптору Івану Северу. Однак майстер запросив занадто велику суму і будівництво відклали – майже на двадцять років.

Повернулися до цієї ідеї вже в 1964 році і зайнялися монументом ціла група майстрів – архітектор Андрій Шуляр і скульптори Яків Чайка, Василь Одрехівський, Валентин Борисенко, Еммануїла Миська, Дмитрій Кравіча. У тому ж році пам’ятник Івану Франку був урочисто відкритий.

Загальна висота пам’ятника з постаментом – 12,5 метрів, а сама скульптура – висотою в 8 метрів.

Як провести час біля пам’ятника Івана Франка у Львові?

Як ми вже згадували, пам’ятник розташований навпроти Університету імені Івана Франка, в красивому парку (який, хоч як це дивно, також названий на честь Великого Каменяра).

Навколо нього є лавочки, і можна відпочити в тіні дерев і тіні великого поета. Можна почитати цікаву книгу, куплену в одному з численних книжкових крамничок Львова. Або візьміть каву і випічку на винос і проведіть сніданок на свіжому повітрі, як і роблять студенти одного з кращих університетів України.

А ввечері тут збираються компанії молоді, часом грають на гітарах і атмосфера наповнена сміхом, веселощами і молодіжним оптимізмом.
Для молодіжного туризму – це обов’язкова локація для відвідування.

Registration