Підгірці – маленьке село з великим замком на Львівщині

Про знамениту «Золоту підкову» замків Львова знають багато туристів. І одним з об’єктів, що входять в цей туристичний маршрут є Підгорецький замок, який знаходиться в селі Підгірці поблизу Львова.

5 Причин приїхати в Підгірці зі Львова

Чому поїздка в Підгірці зі Львова – це цікаво?

1. Ви побуваєте в справжнісінькому замку і не тільки помилуєтеся на його стіни, але і послухаєте містичні історії та легенди про місцеву примару Білої Пані.
2. Прогулянка по парку замку, спроектованому в італійському стилі – це відмінний варіант романтичного побачення або прогулянки з сім’єю.
3. Старовинна церква села Підгірці не менше цікава для відвідування, ніж знамениті собори Львова.
4. І, до речі, в цьому костелі є своє підземелля, з яким пов’язані містичні таємниці.
5. Археологічні розкопки поблизу Підгірці розкриють вам історію славного міста Пліснеськ, з якого, за однією з гіпотез, відбувалася княгиня Ольга.

Чим знамениті Підгірці? Підгорецьким замковим комплексом!

Серед визначних пам’яток цього невеликого села є відразу кілька унікальних пам’яток архітектури та історії, але головним серед них вважається Підгорецький замок.

Підгорецький замок – ренесансний архітектурний ансамбль, який був побудований в першій половині XVII століття європейськими архітекторами Бопланом, Гійомом і Андреа дель Аква. Хоча за свідченнями літописців перші зміцнення і форти на цьому місці з’явилися як мінімум на століття раніше. У замку брали королів і коронних гетьманів, він був власністю Станіслава Конєцпольського і короля Яна III Собеського. В початку минулого століття в ньому розміщувався музей князів Сангушків, а після – санаторій. Сьогодні замок добре зберігся і приймає відвідувачів. Тут можна помилуватися як на красу архітектури епохи Відродження, погуляти по парковому комплексу, який вважається пам’ятником садово-паркового мистецтва побувати в залах замку. А заодно пошукати знайомі з дитинства пейзажі, адже саме тут знімали кінофільми «Д’Артаньян і три мушкетери» і «Дике полювання короля Стаха».

В Підгірці зі Львова постійно курсують екскурсійні маршрути як по всіх замках Львівщини, так і безпосередньо в Підгорецький.

Що ще подивитися в Підгірцях?

В Підгірці зі Львова приїжджають не тільки заради замку. Тут є і інші пам’ятки, які варто побачити.

• Барочний костел Воздвиження та Святого Йосифа – ще один місцевий пам’ятник архітектури. Він був споруджений в 1752 році за проектом Ц. Романуса. Спочатку костел виступав в якості родової усипальниці, але потім став одним з головних католицьких храмів регіону. Тут можна побачити чудові скульптури авторства Фессінгера і Лебласса і помилуватися на розпис всередині храму, виконану знаменитими майстрами Жовківської школи релігійного живопису.
• заїжджий двір біля замку – ще одна місцева визначна пам’ятка. Його можна відвідати і подивитися на інтер’єр старовинної корчми, яка діяла ще за часів будівництва замку.
• А ще неподалік від міста знаходиться знаменитий Пліснеськ городище – археологічна пам’ятка VI-XIII століть. На цьому місці історики і археологи розкопали залишки старовинного міста Пліснеськ.

Зрештою, поїздка в Підгірці – це можливість набратися свіжих вражень під час вашої подорожі до Львова і побачити красу старовинної Львівщини.

Реєстрація