Каплиця Боїмів: історія славного роду, відбита в камені

У Львові досі витає дух минулих століть: безліч старовинних храмів і особняків, фортів і каплиць показують все його славне минуле. І однією з знаменитих каплиць вважається каплиця Боїмів.

Історія славного роду Боїмів

Голова сімейства, Джордж Боїм, прибув до Львова в XVI столітті. Він не тільки прийняв католицьку віру, одружився з місцевою городянкою і став вважатися місцевим жителем, але і зробив великий внесок в розвиток торгівлі. З нього і почався знаменитий і заможній купецький рід Боїмів. Серед інших відомих представників роду фігурує католик-місіонер ордена єзуїтів Михайло Боїм, який подорожував по Китаю. Він став видатним вченим природничих наук, і героїчно загинув, розшукуючи тодішнього китайського імператора, бувши уповноваженим посланником Папи Римського Олександра VII.

Чим відома каплиця Боїмів

Каплиця, що примикає до Латинського кафедрального собору була зведена над родовою усипальницею. Тоді, в XVII столітті, навколо собору було кладовище. Але навіть коли поховання з площі перемістили, каплиця Боїмів залишилася на колишньому місці, хоча поховання з неї перенесли. Тепер ключі від каплиці знаходяться у відомстві кафедрального собору – так склав свій заповіт Єжи Боім, спадкоємець роду.

Будівництво каплиці почав безпосередньо сам Джордж Боім, засновник династії, найнявши для проекту знаменитого Андреаса Бемера. А ось завершенням робіт керував уже його спадкоємець Павло-Георгій. Портрети Джорджа і його дружини Ядвіги досі збереглися на східній стіні каплиці. Каплиця Боїмів побудована в два яруси й оформлена скульптурними композиціями, що втілюють Страсті Христові й апостолів Петра і Павла. Над скульптурами працював сам геніальний скульптор Ян Пфістер.

Її унікальний зовнішній вигляд вважається одним з яскравих представників взаємопроникнення бароко та ренесансу. Унікальним для України й навіть для Європи, чим приваблює архітекторів, художників і простих шанувальників старовини з усього світу.


Адреса: вулиця Катедральна, 1, Львів.

Які туристичні місця знаходяться поруч Каплиці Боїмів?

Як доїхати до Каплиці Боїмів?

  • Від вокзалу 15-20 хвилин трамваєм № 6, автобусами №: 29, 31.
  • Від автовокзалу (вул. Стрийська) 35 хвилин автобусами №: 3А, 9.
  • Від аеропорту (вул. Любінська) 30 хвилин тролейбусом № 9.
  • З мікрорайону Рясне автобусом № 6А, 217А.
  • З мікрорайону Сихів трамваєм № 8; автобусами № 46, 47А, 53.
  • З мікрорайону Пасічна автобусами №: 15, 47А, 50
  • З проспекту Чорновола автобусами №: 25, 37, 50.
  • З вулиці Хмельницького трамваєм № 6.

Як дійти до Каплиці Боїмів?

  • Від вокзалу по вулиці Чернівецькій, Городоцької, проспекті Свободи та Театральної 2200 метрів – 29 хвилин.
  • Від Оперного театру по вулиці Лесі Українки та Театральної 500 метрів – 7 хвилин.

Реєстрація