Золочівський Замок – унікальний музей-заповідник Львівщини

Золочівський замок знаходиться всього в 70 кілометрах від Львова. Його історія-деколи занадто жорстока, часом героїчна, часом трагічна. Він оповитий таємницями та легендами. І при цьому свого часу (а замок був побудований в 17 столітті) він вважався одним з найсучасніших споруд в Європі і вражав проривами архітекторської і конструкторської думки.

Чому варто відвідати Золочівський замок? П’ять причин від нашої редакції:

1) Елегантне і витончене архітектурно-стилістичне рішення палацу;
2) Парк скульптур з алегоричними зображенням річок Золочівка та Південного Бугу;
3) Давня корона князя Данила Галицького, яка зберігається в музеї при замку;
4) Розповідь про багату історію цього місця;
5) Палацові туалети – чим вони примітні, ми розповімо детальніше в цьому матеріалі.

Історія і сучасність палацу в Золочеві

Золочівський замок був побудований як фортеця – для захисту східних кордонів Речі Посполитої. На його будівництво свої особисті кошти виділив Якуб Собеський, батько польського короля.
Будова відноситься до «palazzo in fortezzo» – тобто в ньому поєднуються і оборонні споруди, і будівлі, призначені для житла. На території розміщені два палаци – Китайський і Великий.
З 1872 року замок, довгий час існує як резиденція князів і королів, став функціонувати як в’язниця. Спочатку – австрійська, потім польська, німецька … За часів Сталіна тут розташовувалися катівні НКВС. Розстріляні тут були 740 осіб. Зараз сучасні експозиції музею, розташованого в палаці, зберігають всі сторінки історії темних часів – в пам’ять майбутнім поколінням, як приклад, чого не має право допускати демократичне суспільство.

Сьогодні Золочівський замок – це ще й музей з багатою експозицією, в якій зібрані унікальні експонати, здатні багато розповісти про історію краю. Одні з найцікавіших – таємничі камені з написами-шифрами, які до сих пір не розгадали. Історики стверджують, що вони відносяться до початку 15 століття, коли замок ще навіть не був споруджений. Хто і що хотів сказати нащадкам, залишивши вогнетривкі письмена, до сих пір невідомо.
Тут же зберігається унікальна реліквія – корона, яку носив великий князь Данило Галицький. Цінність цього експоната обчислюється мільйонами доларів.

Іноземці приїжджають до Золочівського замку … подивитися на туалети

І нічого дивного в цьому немає. Фахівців – архітекторів та істориків – залучає їх унікальна конструкція. А інших – то, що це перші туалети на європейському континенті. Причому для мешканців замку вони були буденністю, а не чимось надприродним, як в європейських замках, де наявність туалету було предметом гордості. Цікава статистика: якщо в Версалі в 17 столітті було всього 2 туалети, то в замку Золочева – 8.
Висновок: Золочівський замок – це справжня перлина Львівщини, тому ви дуже пошкодуєте, якщо не побачите його на власні очі.

Реєстрація