Свіржський замок

П’ять причин відвідати Свіржський замок

1. Свіржський замок – невід’ємна частина Срібної підкови Львівщини, а значить є цінною пам’яткою та має чим зацікавити туристів.
2. Фортеця розташована у дуже мальовничому місці. Її оточує красива природа, а поряд є велике озеро. Сюди часто приїжджають на тематичні фотосесії та просто на відпочинок.
3. Відвідати історичний костел Успіння Богородиці, першу споруду якого звели ще в 1494 році. Як виглядає храм сьогодні та кому належить?
4. Побачити руїни старої оборонної вежі, яку колись використовували і як оборонну споруду, і навіть як каплицю.
5. Замок у Свіржі – пам’ятка оборонної архітектури і може розповісти багато історичних фактів, починаючи з кінця XV століття.

Свіржський замок: таємниці за зачиненими дверима

Кажуть, у стінах Свіржського замку – однієї із найкрасивіших історико-архітектурних пам’яток Львівщини – блукає привид дівчини. Він ходить коридорами і зачиняє усі двері в величній будівлі.

Ця невідома панянка – місцева мешканка, яка в далекому минулому закохалася у юнака, що брав в облогу Свіржський замок, і відчинила йому браму. Ворожі війська захопили фортецю, а дівчину кинули у в’язницю. Відтоді вона не має спокою і спокутує свою провину – зачиняє усі відчинені двері в замку.

Правда це чи ні – сказати важко. Але безсумнівно одне – у стінах фортеці приховано чимало таємниць. Мури пам’ятають багато героїчних і не дуже подій. А люди, які цікавляться долею замку, можуть розповісти чимало неймовірних фактів із його історії.

Все, чого ви не знали про Свіржський замок

Замок у Свіржі, а також фортецю у Старому Селі називають Срібною підковою Львівщини. Свіржська фортеця розташована біля мальовничого озера.
Поряд височіє костел Успіння Богородиці, який з’єднується зі замком підземними ходами. Довкола – чарівна і затишна природа. Тут завжди є на що подивитися. Сюди завжди є привід приїхати.

Одні їдуть до Свіржського замку, аби дізнатися його історичні таємниці. Адже це оборонна пам’ятка XV–XVII ст. Перша споруда була зведена в 1482 році. З тих часів до нас дійшла лише одна із башт.

Решта фортеці – наслідок численних перебудов. За роки свого існування фортеця часто потерпала від турецьких облог, її підкоряли козаки, нищили російські війська. В радянські часи на території Свіржського замку була школа трактористів.

Сьогодні будівля у стані занепаду. Проте продовжує вабити зацікавлених туристів. Бо саме тут знімали кілька сцен улюбленого фільму про Д’артаньяна та трьох мушкетерів. Тут надзвичайно красиві і мальовничі краєвиди для сюжетних фотосесій. Тут живуть легенди і таємниці, які хочеться розгадати.

Свіржський замок як частина Срібної підкови Львівщини – особлива пам’ятка. Хочеться вірити, що невдовзі знайдуться добродії, які візьмуться за її реставрацію та дадуть унікальній фортеці другий шанс на життя.

Реєстрація