Старосільський замок

П’ять причин відвідати Старосільський замок

1. Побачити один із найбільших замків України.
2. Погуляти поміж мурами, яким майже півтисячі років.
3. Оцінити велич і могутність фортеці, яка колись зуміла вистояти під татарською облогою.
4. Почути цікаві і незвичайній історії та легенди.
5. Зробити неймовірні фото на фоні старих замкових мурів.

Правда та вигадки про Старосільський замок

Старосільський замок – один із найбільших в Україні. Його будували чимало років, але так і не добудували. Сьогодні його обіцяють реставрувати та зберегти для нащадків. Але в цьому теж поки немає очевидних зрушень. Замок, який звела магнатська родина Острозьких, вражає величчю і руйнується через байдужість. Його варто побачити вже сьогодні. Завтра. Бо побачене того вартує.
Фортеця у Старому Селі є частиною так званої Срібної підкови Львівщини. Тобто її прирівнюють до скарбу. Історичного. Архітектурного. Оборонного. Багато людей бачили Старосільський замок з вікна потяга. І дехто із них уже не зміг собі відмовити, аби приїхати у Старе Село спеціально на екскурсію.
Що тут можна побачити?
• Замкові стіни висотою близько 8 метрів та шириною 2 метри;
• Три величні вежі (хоча раніше їх було шість);
• Замковий комплекс на площі понад 2 гектари.
Щоправда, усе це зараз в сумному стані. Мури руйнує час. Багатообіцяюча концесія не дала своїх довгоочікуваних результатів. Відтак, величні оборонні стіни, які встояли перед облогою козаків та великої турецької армії в 1672 році, можуть не встояти перед звичайними дощами та снігами.

Старосільський замок і віз з яйцями

А ще тут живуть легенди. Як і кожен замок, Старосільський теж готовий зацікавлювати своїх гостей дивними історіями. Одна з них нібито пояснює, як вдалося вистояти стільки років отим трьом вежам. Мовляв, у ті часи для міцності будматеріалів до них додавали… яйця. Вірити цій версії доволі складно, але чому б і ні?
Кажуть, одному засудженому міщанину навіть дали випробування. Обіцяли, якщо привезе повний віз яєць і ні одного по дорозі не розіб’є, йому скасують смертний вирок. Чоловік все зробив – не хотілося йти на страту. Віз привіз. Яйця були цілі. Але його однакового стратили. А все тому, що надто хитрим виявився і всі яйця перед транспортуванням… зварив. Винахідливо, але, як виявилося, цілком безглуздо.
Проте найбільше Старосільський замок може розповісти про те, як людська байдужість може руйнувати міцні стіни. Коли потреба в оборонних мурах зникла, про фортецю забули. Тут було все: і броварня, і навіть овочебаза. Сьогодні тут просто пустир із різнотрав’ям.
Але навіть такий екземпляр Срібної підкови Львівщини приваблює. На фотосесії. Для вивчення героїчної історії. Просто на прогулянку із бажанням відчути себе князем чи княгинею, відпочити від щоденних буднів і подумати про щось величне.
Старосільський замок – особливе місце. І ви обов’язково це відчуєте, коли сюди потрапите.

Реєстрація