Підгорецький замок – шматочок епохи Відродження

Підгорецький замок будували п’ять років – з 1635 по 1640. Ініціатором будівництва виступив гетьман Речі Посполитої Станіслав Конєцпольського. Він вирішив створити тут свою княжу резиденцію.
Україна багата на унікальні туристичні місця. Одне з них – замок в Підгірцях, на Львівщині. Сьогодні ми розповімо про нього і про те, чому варто побачити Підгорецький комплекс на власні очі.

П’ять причин, чому обов’язково варто відвідати палац в Підгірцях

Причин, за якими стоїть відвідування замку в Підгірцях, незліченна безліч. Назвемо лише основні:

1. Неймовірно красиве архітектурне рішення Замку – це оригінальний зразок стилю «Ренесанс». У замку поєднуються красиві декоративні елементи з грізними і надійними оборонними спорудами;
2. Захоплююча історія цього місця;
3. Містичні мотиви – якщо ви вірите в привиди, в Підгорецькому замку зможете познайомитися з одним з них;
4. Дуже гарне парк навколо;
5. Можливість побувати на місці зйомок фільму, який став класикою радянського кінематографа.
Але про все по порядку.

Історія Підгорецького замку

Підгорецький замок будували п’ять років – з 1635 по 1640. Ініціатором будівництва виступив гетьман Речі Посполитої Станіслав Конєцпольського. Він вирішив створити тут свою княжу резиденцію і підійшов до справи з запалом – запросив одного з наймодніших в той час в Європі архітекторів. Італієць Андреа дель Аква розробив проект самого палацу, його зовнішній вигляд, декор фасаду і внутрішніх приміщень. Легендарний Гійом де Боплан будував оборонні споруди і зміцнював замок.

Замок в Підгірцях називали «Галицьким Версалем». І це було дуже правдиве твердження. Про те, як виглядали головні зали цього архітектурного комплексу, можна дізнатися з кіно. Під час зйомок картини «Д’Артаньян і три мушкетери» тут повністю відтворили інтер’єри тієї епохи, а по замку розгулювали елегантні дами і кавалери, одягнені за останньою модою Ренесансу.

У 20 столітті комплекс втратив колишній лиск. Під час Першої Світової війни тодішній власник замку – брати Сангушко, князі, – вивезли значну колекцію історичних експонатів в Польщу. А в радянські часи палац не раз ставав жертвою вандалів, грабіжників. Не раз тут траплялися пожежі, в яких загинула значна частина внутрішнього оздоблення палацових покоїв. Однак щось вдалося врятувати, щось – відновити. Зараз ведуться активні роботи по реставрації внутрішніх інтер’єрів замку.

Містика, приведення і легенди

З Підгорецьким замком пов’язана легенда про Білу Пані. Один з власників палацу замурував свою молоду і красиву дружину в стіну. Невинно постраждала жінка не змогла знайти спокою, і з тих пір її привид бродить по коридорах і сходах. Багато туристів запевняють, що дійсно чули її зітхання і кроки.

Чим Замок в Підгірцях може здивувати зараз?

Зараз палац на реставрації, і ознайомитися з його внутрішніми інтер’єрами ви не зможете. Однак вам пощастить оглянути його елегантний фасад з витонченими декоративними елементами, оглянути оборонні вали і прогулятися по просторому, світлому і неймовірно красивого парку.

Висновок редакції: Підгорецький замок точно гідний вашої уваги. Скористайтеся можливістю його відвідати.

Реєстрація