Олеський замок – тут живе історія

Олеський замок – найстаріший із замків, збережених на Львівщині. У літописах зберігаються записи про нього за 1327 рік – тоді він перейшов у володіння князя Юрія ІІ. Але, звичайно, побудований він був набагато раніше. Це унікальна пам’ятка історії та архітектури, яка зберігає в собі спогади про героїчні сторінки історії України, повниться містичними легендами і дивує своїми формами. Саме тому він користується величезною популярністю серед туристів, які приїжджають спеціально заради нього навіть з інших країн.

5 причин побачити Олеський замок своїми очима

1. Це – найстаріший замок зі збережених на Галичині;
2. Фортечні споруди палацу унікальні – це твір військового мистецтва;
3. Сучасний музей з великою експозицією;
4. Містичні історії, пов’язані з цим місцем;
5. Мальовничі пейзажі.

Королівська резиденція і форпост Київської Русі

Точна дата будівництва палацу невідомо, вважається, що найімовірніше він був споруджений в 13 столітті. Він стоїть на 50-метровій горі, і в середні віки тут якраз розташовувався кордон Польщі і Литви. Тому в 14 столітті за нього не раз відбувалися криваві битви – палац вважався форпостом, захопивши яким можна було заволодіти і всім краєм.

Тому князь Станіслав Жолкевський зміцнив свою резиденцію, спорудивши навколо неї неприступний форпост – високу міцність. Зробив він це після нападу монголо-татар. А переобладнав військовий бастіон в резиденцію для знаті один з наступних його власників – Іван Данилович. Для цього спеціально були виписані з Італії майстри на чолі з архітектором. Однак оборонні військові стіни зносити не стали – на всякий випадок.

Унікальна форма палацу – овальна, витягнута. Два крила дивляться в різні боки – на схід і на захід. Фасади замка прикрашені барельєфами з декоративними скульптурами, химерами і зображеннями королів і героїчних персонажів.

Олеський замок сьогодні – унікальний музей

Сьогодні на території Олеського замку розташовується цікавий музей з багатющою експозицією. Відкритий він був уже в 20 столітті, а точніше в 1965 році.

Експозиція включає живописні та скульптурні художні твори 13-19 століть, ікони. Представлені полотна на історичну тематику, які описують військові подвиги Речі Посполитої. Музей розташований в будівлі, яка раніше була капуцинським монастирем.

Також варто відзначити, що в замку знімалися відомі кінофільми – серед них і легендарний «Вогнем і мечем».

Навколо замку розкинувся просторий і красивий парк, в якому можна прогулятися і відчути, як це – бути князем або княгинею.

Поради бувалого мандрівника

Дістатися до Олеського замку зі Львова дуже просто. Зі Львова будь-яка маршрутка, яка йде до невеликого містечка Броди, їде повз цієї пам’ятки. З комфортом відвідати палац можна в рамках туристичної екскурсії «Золота Підкова Львівщини».

Висновок редакції: Думка однозначна – це місце, яке обов’язково варто відвідати. Ви отримаєте від екскурсії величезне задоволення.

Реєстрація